Завантажити ще

СБУ: Більшість повідомлень про "мінування" надходять із ОРДЛО та пострадянських країн

СБУ: Більшість повідомлень про
Фото: odessa.net.ua

З початку 2022 року українським силовикам надійшло 184 повідомлення про підготовку терористичного акту. Найчастіше їх надсилають користувачі мережі з ОРДЛО та зарубіжних країн. Про це пише " РБК-Україна ".

- Більшість повідомлень надіслано користувачами інтернету, які знаходяться на території суміжних пострадянських країн або на тимчасово окупованих територіях Донецької та Луганської областей, - заявив речник СБУ Артем Дехтяренко.

За його словами, здебільшого зловмисники використовують спеціальні програми, які зберігають їм анонімність. Водночас, у 2021 році вдалося встановити близько 300 осіб. які надсилали погрози на електронні пошти або телефоном. Загалом за минулий рік правоохоронцям надійшло понад 1100 повідомлень про помилкові мінування.

- У кожному випадку здійснюється перевірка об'єкта можливого мінування силами органів Національної поліції з проведенням евакуації та обстеження на наявність вибухових пристроїв. У 2021-2022 роках жодне з повідомлень про мінування не підтвердилося, - наголосили у відомстві.

Як зазначив Дехтяренко, всі "а нонімні терористи " будуть встановлені силовиками та притягнуті до кримінальної відповідальності. Їм загрожує покарання у вигляді позбавлення волі на строк від 5 до 10 років, а за повторний злочин – від 7 до 12 років в'язниці.