Завантажити ще

У Казахстані після протестів розпочали майже 700 розслідувань щодо тяжких та особливо тяжких злочинів

У Казахстані після протестів розпочали майже 700 розслідувань щодо тяжких та особливо тяжких злочинів
Фото: REUTERS

У Казахстані після масових акцій протестів та демонстрацій на початку січня 2022 року проводять 695 досудових розслідувань щодо тяжких та особливо тяжких злочинів. Про це повідомляє "Казінформ".

- За тяжкими та особливо тяжкими злочинами розпочато 695 досудових розслідувань, у тому числі 44 – за актами тероризму, 15 – за вбивствами, шість справ – за фактами пропаганди та закликів до захоплення влади. Затримано як підозрюваних 780 осіб, з них по 695-м судом санкціоновано арешт. Хотів би ще раз акцентувати увагу, що ці справи стосуються категорії тяжких та особливо тяжких злочинів, - повідомив на брифінгу старший помічник Генерального прокурора Азамат Саргазін.

Представник прокуратури запевнив, що за всіма фактами прокурори забезпечують дотримання прав громадян, усім фігурантам кримінальних справ, зокрема всім затриманим, надається своєчасна юридична допомога.

Генеральна прокуратура вкотре закликала громадян не піддаватися на провокації, довіряти лише офіційним джерелам інформації та дотримуватися правопорядку.

Протести проти різкого зросту цін на скраплений газ почалися на заході Казахстану 2 січня і поширилися всією країною, відображаючи невдоволення громадян владою, що вийшла за межі цін на пальне.

Президент Касим-Жомарт Токаєв заявив, що демонстрації спровокували «терористи» за іноземної підтримки. На прохання Токаєва Організація Договору про колективну безпеку (в ОДКБ входять Вірменія, Білорусь, Казахстан, Киргизстан, Росія та Таджикистан) відправила до Казахстану близько 2500 військовослужбовців як миротворців.