26 червня
Завантажити ще

Під Одесою покарають батьків 12-річного хлопця, який заради жарту повідомив про замінування магазину

Під Одесою покарають батьків 12-річного хлопця, який заради жарту повідомив про замінування магазину
Фото: od.npu.gov.ua

Підліток зателефонував про замінування магазину у торговому центрі міста Південне після закінчення уроків 10 січня. За вказаною адресою моментально прибули слідчо-оперативна група, рятувальники та медики. Було евакуйовано близько півсотні відвідувачів та персоналу закладу. Обстеживши будівлю, вибухових пристроїв, які б загрожували життю та здоров'ю громадян, фахівці не виявили, повідомили у прес-службі Нацполіції в Одеській області.

За годину після інциденту правоохоронці з'ясували, що про мінування повідомив 12-річний шестикласник. За його словами, це було зроблено для того, щоб подивитися, як з'їжджатимуться і що робитимуть спецслужби.

Про витівку хлопця поліцейські повідомили його матір. Жінка була шокована поведінкою сина, адже ніколи не було з сином клопоту. За фактом неправдивого повідомлення про мінування поліцейські відкрили провадження. В рамках досудового розслідування було вилучено мобільний, з якого дзвонив підліток.

- Оскільки малолітній не досяг віку, з якого настає кримінальна відповідальність за цей вид злочину, поліцейські звертатимуться до суду з клопотанням про застосування до нього примусових заходів виховного характеру. Крім того, мати хлопця буде притягнута до адміністративної відповідальності за неналежне виконання батьківських обов'язків, – наголосив в.о. начальника сектору поліцейської діяльності №2 Одеського районного управління поліції №2 Олександр Біланчук.

Правоохоронці також попросили українців не жартувати із подібними речами. А також нагадали, що з березня 2021 року за свідомо неправдиве повідомлення про підготовку вибуху, підпалу або інших дій, що загрожують загибеллю людей або іншими тяжкими наслідками, законом передбачено відповідальність від двох до восьми років позбавлення волі.