4 жовтня
Завантажити ще

Вибух у лікарні на Івано-Франківщині спричинила заупокійна свічка

Вибух у лікарні на Івано-Франківщині спричинила заупокійна свічка
Фото: if.npu.gov.ua

Причиною вибуху в Косівській лікарні стало те, що під час роботи п'яти кисневих концентраторів один із співробітників лікарні вирішив поставити заупокійну свічку після смерті одного з пацієнтів від коронавірусу. Про це 29 грудня у своєму телеграм-каналі повідомила прес-служба ДСНС.

- Незважаючи на те що обставини таких резонансних пожеж різняться, причина майже завжди одна: грубе порушення правил пожежної безпеки. 28 грудня у Косівській лікарні саме дії людини - зневага до правил безпеки призвели - до непоправних втрат, - зазначили рятувальники.

За даними служби, в реанімації працювали одночасно 5 кисневих концентраторів, повітря було перенасичене киснем. Після смерті одного з пацієнтів лікарні від COVTD-19 працівник закладу за традицією поставив заупокійну свічку. Від контакту відкритого вогню із киснем у реанімаційній палаті сталося займання. В умовах швидкого поширення вогню пожежі було не уникнути.

- За таку страшну помилку і людям, і державі довелося сплатити дуже високу ціну – загинуло троє людей. Закликаємо керівників медичних установ суворо заборонити використання відкритого вогню у реанімаційних відділеннях та поблизу кисневого обладнання, - звернулися до медиків працівники ДСНС.

Окрім закликів, ДСНС проведе невідкладні перевірки лікарень щодо виконання вимог пожежної безпеки.

ІСТОРІЯ ПИТАННЯ

Вибух із подальшим займанням стався у Косівській центральній районній лікарні 28 грудня у палаті першого поверху чотириповерхової будівлі у реанімаційному відділенні. Вогонь поширився на 55 кв. м. У палаті на цей момент перебували 7 хворих.

Внаслідок інциденту загинули троє осіб, ще одна цієї ж ночі померла в лікарні від коронавірусу. До прибуття рятувальників із зони займання евакуювали 12 людей. Ще трьох пацієнтів уже із сусідньої палати врятували надзвичайники. Постраждалі - з серйозними опіками (90% та 60% поверхні тіла). Одна людина - у критичному стані, інша - у тяжкому. У третього потерпілого обпалено лише 20% тіла, його життю нічого не загрожує.

Слідство продовжується, вирішується питання про відкриття кримінального провадження.