20 червня
Завантажити ще

Поножовщина в елітній «камері Малюськи»: колишньому фіндиректору передали вітання з волі

Поножовщина в елітній «камері Малюськи»: колишньому фіндиректору передали вітання з волі
Фото: facebook.com/profile.php?id=100011121947008

З почином. У модній платній камері Лук'янівського СІЗО, які так рекламує міністр юстиції Денис Малюська, сталося кровопролиття – удар ножем отримав підприємець Максим Кириченко, якого судять за економічні злочини.

Докладніше про подію «КП в Україні» розповіла адвокат потерпілого Дар'я Шевченко.

Привіт від людей, яких образив

- У вівторок 21 грудня у нас із моїм підзахисним у СІЗО була запланована зустріч. Але його зазвичай довго не приводили - чекаєш хвилин тридцять, а тут довелося чекати близько двох годин, - починає розповідь Дар'я Шевченко. - І коли я його побачила, одразу все зрозуміла: весь одяг залитий кров'ю, у правій руці катетер, рани на лівій руці вже зашиті.

Максим Кириченко перебував у СІЗО лише десять днів, але з першого дня просив перевести його в платну камеру за 12 тисяч гривень на місяць.

- Там купа камер вільних, але чомусь довго вирішували, переводити чи не переводити. Нарешті, саме 20-го числа перевели. Але в камері перебував ув'язнений, який почав висувати моєму підзахисному претензії, передавати привіти від якихось ображених на Кириченка людей. А потім дістав ніж і завдав глибокої рани, - каже наша співрозмовниця. - Відразу ж була велика крововтрата. Розрізано плече, пошкоджено вену, зв'язки. 15 хвилин він стікав кров'ю.

За її словами, потерпілого відвезли до лікарні звичайною машиною, а не швидкою. Лікарі зашили рану, вену шунтували та повернули до СІЗО. На прохання Кириченка зателефонувати батькам чи адвокату та повідомити про те, що сталося, ніяк не відреагували.

Підприємця Максима Кириченка підозрюють у тому, що він зазнав збитків своєї компанії на 280 тисяч доларів. Фото:/t.me/+ogVjVYFl-Fg0MjUy

Підприємця Максима Кириченка підозрюють у тому, що він зазнав збитків своєї компанії на 280 тисяч доларів. Фото:/t.me/+ogVjVYFl-Fg0MjUy

Хотіли списати на нещасний випадок

Дар'я побачила свого клієнта лише наступного дня і змогла з ним докладно поговорити.

- За його словами, його наполегливо попросили підписати заяву, що він сам упав та пошкодив руку. За це обіцяли перевести в іншу вже одиночну камеру. Мовляв, там ніхто різати не буде і більше не повториться, - продовжує Дар'я Шевченко. – Зараз він у одиночній камері, але без медичної допомоги. У нього намагаються фізично відібрати забруднений одяг, щоб слідів події не залишилося.

Адвокат звернулася зі скаргою до Шевченківського райвідділу, Мін'юсту, департаменту виконання кримінальних покарань. Але...

– У Шевченківському райвідділі ще не розписано, хто нами займається. А це важливо, бо потрібно оглянути місце події, призначити експертизу, провести комплекс слідчих дій, - пояснює адвокат. -У департаменті виконання жодна гаряча лінія не відповідає. Також і у Мін'юсті. Навіть приїхавши туди і телефонуя за 10 різними номерами, я лише випадково потрапила на людину, яка підняла трубку і почула: «У нас о 4 годині корпоратив, тому ніхто вам допомогти не може».

Для того, щоб дати розголос справі, адвокат звернулася до ЗМІ.

– Отримати нормальне лікування мій підопічний не може. Навіть отримати список знеболювальних та антибіотиків. Жодної кваліфікованої медичної допомоги в нього немає. Навіть якщо людина наступає на іржавий цвях, без антибіотиків ніяк. А тут поранення нестерильним ножем, який незрозуміло як опинився там без відома адміністрації, – каже Дар'я Шевченко.

Посадили до матерого співкамерника

За словами нашої співрозмовниці, співкамерник, який завдав удару ножем, відбуває покарання за скоєння тяжких злочинів. І це викликає питання, чому до нього посадили людину без кримінального стажу, яку залучають за економічні злочини.

– Кириченко просто ботанік. Йому інкримінується економічний характер злочину. І крім того, я вважаю, підозра у нього необґрунтована, його все життя до цієї події свідчить про те, що він не здатен навіть контактувати зі зловмисниками, - стверджує адвокат Шевченко.

Вона наполягає – все сталося не випадково: у СІЗО нібито були вільні інші платні камери. Людина, яка поранила Кириченка, сиділа з іншим однокамерником, якого перевели перед тим, як туди поселили Кириченка.

- Для мене очевидно – це спланована акція. І вся ця кримінальна справа стосовно Кириченка виглядає замовною. Напевно, людина, яка замовила все це, хотіла так передати привіт. Ми не знаємо, чи він розраховував, що будуть такі тілесні ушкодження, - припустила адвокат.

Денис Малюська особисто показував, які зручні та комфортабельні нові платні камери. Фото: facebook.com/profile.php?id=100011121947008

Денис Малюська особисто показував, які зручні та комфортабельні нові платні камери. Фото: facebook.com/profile.php?id=100011121947008

Був фіндиректором агротрейдингової компанії

До потрапляння у Лук'янівське СІЗО Максим Кириченко був фінансовим директором в агротрейдинговій компанії, яка належить великому відомому бізнесменові.

- У чому суть претензій до Кириченка: власник компаній вважає, що частина угод у 2020-21 році була збитковою. І, відповідно, у цьому він бачить заподіяння шкоди його компанії. Хоча шкоди немає, - пояснює адвокат. - Моє завдання – забезпечити медичне спостереження підзахисному, для цього потрібно змінювати запобіжний захід, щоб Кириченко мав доступ до повноцінного лікування та міг отримати кваліфіковану допомогу. Адже виходить, що навіть платні камери не є безпечними.

Втім, обвинувачений може вийти на волю, але під заставу в 10 мільйонів гривень.

- Чому така сума- ніхто не пояснив, - стверджує Дар'я Шевченко.

В КПК є норма, що застава має становити від 80 до 300 прожиткових мінімумів. Максимальний кордон застави – 717 тисяч гривень.

- Якщо слідчий суддя вважає, що випадок є винятковим, він має право вийти за ці рамки. Але для сім'ї Кириченка навіть 717 тисяч – це вже із розряду непосильного. Але це хоча б у межах, визначених КПК, – продовжує наша співрозмовниця.

Компанія, в якій працював Кириченко, зазнала збитків у вигляді штрафних санкцій на 280 тисяч доларів. Проте, за словами адвоката, сам Кириченко не був підписанцем договору, який спричинив такий величезний штраф.