Array ( [0] => 2829 [1] => 2836 [2] => 2850 [3] => 2860 [4] => 2871 [5] => 2883 [6] => 2890 [7] => 2898 [8] => 2921 ) 1
0
Завантажити ще

СБУ викрила понад 100 угруповань, що підробляли міжнародні COVID-сертифікати

СБУ викрила понад 100 угруповань, що підробляли міжнародні COVID-сертифікати
Фото: ssu.gov.ua

Від початку поточного року СБУ ліквідовано понад 100 угруповань з виготовлення підроблених COVID-сертифікатів та довідок негативних результатів ПЛР-тестів. За матеріалами, зібраними відомствами, понад 40 організаторам злочинних схем повідомлено про підозру. Серед них є іноземці, які причетні до збуту довідок про негативні результати ПЛР-тестів, повідомили у прес-службі СБУ.

За даними слідчого, ділки створювали власну «розгалужену мережу осередків» у різних регіонах нашої країни. Це дозволяло їм отримувати незаконні щомісячні доходи у обсягу десятків мільйонів гривень.

У ході спецоперацій у Києві, Львівській та Рівненській областях співробітники СБУ нейтралізували три розгалужені мережі з продажу підроблених медичних документів. Зловмисники виготовляли фальшиві свідоцтва про вакцинацію та довідки про результати ПЛР-тестів, а також підробляли COVID-документи, які нібито видані іноземними медустановами.

Своїх «клієнтів» підшукували на спеціально створених інтернет-платформах, а також через власні зв'язки у медичних закладах та туристичних фірмах.

У Чернігові викрито схему виготовлення фальшивих міжнародних свідоцтв про вакцинацію, які щомісяця передавалися понад півтисячі людей, що планували виїзд за кордон.

У Харкові та Івано-Франківську ліквідовано злочинні схеми, організовані власниками кількох місцевих туристичних фірм. Вони пропонували клієнтам фейкові довідки про негативний результат ПЛР-тестування.

За викритими фактами правопорушень продовжуються слідчі дії щодо встановлення та притягнення до відповідальності всіх осіб, причетних до протиправної діяльності.

Одну з найбільших мереж продажу підроблених COVID-сертифікатів раніше накрили у Києві. Її організатори щомісяця заробляли понад 5 млн гривень, надаючи послуги в різних регіонах країни.

Новини по темі: СБУ подделка Коронавірус