Завантажити ще

ДБР затримало заступника директора підприємства «Укроборонпрому». У концерні вже заявили, що вони тут ні до чого

ДБР затримало заступника директора підприємства «Укроборонпрому». У концерні вже заявили, що вони тут ні до чого
Фото: dbr.gov.ua

Співробітники ДБР повідомили про підозру заступникові гендиректора одного з державних підприємств концерну «Укроборонпром», який просив у представника іноземної компанії понад 80 тисяч гривень за те, щоб «допомогти» іноземному товариству оборонної промисловості в отриманні позитивної відповіді на експортну операцію. Наразі чиновника затримано, підкреслили в ДБР.

- Він (чиновник. - Прим. ред.) гарантував вплив на Державну службу експортного контролю України щодо надання листа-роз'яснення про те, що нібито одна з деталей до кулемету не є товаром військового та подвійного призначення і не підлягає експортному контролю, - пояснили у ДБР.

Затриманому повідомили про підозру у порядку ч. 1 статті 369 ККУ ("Пропозиція, обіцянка або надання неправомірної вигоди посадовій особі") та статті 190 ККУ ("Шахрайство").

Санкції статей передбачають покарання у вигляді позбавлення волі на строк до 12 років із конфіскацією майна. Підозрюваному обрано запобіжний захід – особисте зобов'язання. Процесуальне керівництво у кримінальному провадженні здійснює Київська міська прокуратура, оперативний супровід – ДБР.

Реакція "Укроборонпрому"

У відомстві заявили, що затриманий працював у державному підприємстві ДДСП «Спецтехноекспорт», яке входить до складу ДК «Укроборонпром». А також що його дії «аж ніяк не стосуються роботи на підприємстві і жодним чином не пов'язані з діяльністю підприємств «Укроборонпрому» та самого концерну».

- Інформація стосується виключно особистого життя людини і не пов'язана з її посадою на державному підприємстві. Враховуючи, що ухвалення рішення, за яке нібито одержувалася неправомірна вигода, входить до компетенції органу, який не входить до складу ДК «Укроборонпром», вищевказана посадова особа не використала і не могла використати надані йому повноваження, - наголосили у прес-службі концерну.

 

Новини по темі: ДБР Укроборонпром Хабар