20 травня
Завантажити ще

Смерть дівчини-вбивці у Полтавському СІЗО: прокуратура підозрює лікарів у ненаданні допомоги

Смерть дівчини-вбивці у Полтавському СІЗО: прокуратура підозрює лікарів у ненаданні допомоги
Фото: Суспильне-Полтава.

За фактом смерті дівчини у медичній частині державної установи "Полтавська установа виконання покарань (№ 23)" розпочато досудове розслідування. Прокуратура розслідує випадок смерті 20-річної ув'язненої в СІЗО (це Вероніка Моторіна, яка вбила в Полтаві інструктора тиру) і підозрює, що могло мати місце ненадання медичної допомоги лікарями. Про це йдеться у повідомленні пресслужби Полтавської обласної прокуратури від 30 листопада.

20-річна Вероніка Моторіна була засуджена за умисне вбивство інструктора тиру, скоєне в лютому 2021 року, до 15 років ув'язнення і перебувала під вартою до набуття чинності вироку. У понеділок, 29 листопада, пізно ввечері вона втратила свідомість і згодом померла.

- Відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань внесено за ч. 1 ст. 115 та ч. 1 ст. 140 КК України (навмисне вбивство та невиконання або неналежне виконання медичним чи фармацевтичним працівником своїх професійних обов'язків у результаті недбалого чи несумлінного ставлення до них, яке призвело до тяжких наслідків для хворого), - повідомили у прокуратурі.

Водночас у повідомленні прокуратури сказано, що медичні працівники установи та лікарі швидкої медичної допомоги, яких терміново викликали, проводили реанімаційні заходи, проте врятувати життя ув'язненної не вдалося.

Призначено низку судово-медичних експертиз для з'ясування причин смерті Вероніки Моторіної. Прокуратура також ініціювала проведення службового розслідування.

ІСТОРІЯ ПИТАННЯ

У ніч на 30 листопада у СІЗО померла 20-річна уродженка Дніпра Вероніка Моторіна, яка вбила інструктора у тирі в Полтаві. Вона перебувала у СІЗО, а не у в'язниці, бо вирок ще не набрав законної сили та тривала апеляція. За даними журналістів, учора, 29 листопада, дівчина цілий день нічого не їла, курила та пила каву. Все це закінчилося нападом епілепсії, і медики провели реанімаційні заходи, але засуджену не вдалося врятувати.

У вересні суд засудив Моторіну до 15 років ув'язнення. Після оголошення вироку вона порізала собі вени, але вижила. Під час останнього засідання вона попросила прощення в сім'ї вбитого і підкреслила, що хотіла померти сама, а натомість убила людину.

7 лютого 2020 року близько 12.00 Вероніка Моторіна прийшла до стрілецького тиру, розташованого у Полтаві на вул. Пилипа Орлика, де після проходження інструктажу стріляла з різних видів вогнепальної зброї. Надалі вона повернулася до інструктора, що стояв позаду, стежачи за дотриманням техніки безпеки, і з малокаліберного пістолета Марголіна не менше 5 разів вистрілила в нього, від чого чоловік помер.