У зв'язку з падінням турецької валюти - ліри до американського долара, жителі країни почали виходити на вулиці, вимагаючи відставки уряду країни. Про це пише "Duvar ".
– Такої катастрофи в історії республіки не було, – заявив лідер опозиційної Народно-республіканської партії Кемаль Кілідароглу.
Як зазначено у повідомленні, в Анкарі та Стамбулі протестувальники вийшли на марш під гаслами "Уряд у відставку". В руках у людей були каструлі та сковороди, вони влаштувалися в колону ідуть ходою вулицями міста. Правоохоронці намагаються заспокоїти мітингувальників. Тим часом у місті Батикент громадяни скандують на вулицях гасла "Відставка Ердогана" та "Уряд у відставку".
Аналогічний протест влаштували і мешканці Ізміру. Люди вийшли на вулиці міста, вимагаючи відставки уряду країни.
- Ми все більше і більше поневіряємося економічно, а також політично через зростання цін, податків і валютної кризи, яка посилюється з кожним днем. Якщо ми не виступимо проти цього поневолення, вони продовжать це пограбування. Ми маємо встати. Ми змушуємо уряд, який скоїв це пограбування, піти у відставку з початковою владою нашого народу, - зазначено в заяві мітингувальників.
Також мешканці Туреччини погрожували, що планують щодня виходити на вулиці з протестами, щоб протистояти діям влади.
Протести у Туреччині розпочали після того, як турецька ліра стрімко знецінилася до історичного мінімуму. 23 листопада національна валюта впала на 15% до долара США - до 13,44 ліри. Напередодні падіння ліри президент Турції Реджеп Тайіп Ердоган виступив на захист недавнього різкого зниження ставок і пообіцяв виграти свою "економічну війну за незалежність".