Завантажити ще

Ще одну фейкову "Дію" створив 15-річний хлопець із Миколаєва

Ще одну фейкову
Фото: mk.npu.gov.ua

У Миколаєві правоохоронці викрили 15-річного підлітка, котрий створив ще одну реалізацію фейкової "Дії". Про це 22 листопада повідомляє пресслужба Миколаївського обласного управління поліції.

– Припинено протиправну діяльність 15-річного мешканця міста Миколаєва за фактом несанкціонованого втручання у роботу електронно-обчислювальних машин (комп'ютерів), автоматизованих систем, комп'ютерних мереж чи мереж електрозв'язку (ч. 1 ст.361 КК України), – сказано у повідомленні.

За даними слідства, юнак за гроші надавав доступ до сайту, що повторює дизайн програми "Дія". У спеціальному редакторі за бажанням клієнтів він міг створити фальшиві COVID-сертифікати, проставити у документі будь-який вік та додати будь-яке фото. Генерувати можна як паспорт у вигляді ID-карти, так і сертифікати про вакцинацію.

Автор фейкового сервісу встановив за свої послуги ціни від 250 до 650 гривень (ціна залежала від переліку доступних можливостей підробки). Після оплати підліток висилав архів із програмним забезпеченням, і клієнт встановлював фейкову програму собі на смартфон. За повідомленням прокурорів, кошти перераховувалися на електронний гаманець розробника додатка на російському платіжному сервісі.

Під час обшуків правоохоронці виявили вихідні файли програми, листування з клієнтами та квитанції про підтвердження оплати. На сайті встигли зареєструватись понад 1000 користувачів. Наразі правоохоронці блокують доступ до додатку та працюють над притягненням до відповідальності покупців сервісу.

А самому хлопцеві загрожує 3 роки позбавлення волі. Втім, його попередник легко відбувся: голова Мінцифри Михайло Федоров показово працевлаштував розробника першої фейкової "Дії" у своє відомство на перевиховання. Чи залишилися в Мінцифрі ще вакансії для спійманих вундеркіндів-творців фейків, наразі невідомо.