Завантажити ще

Причиною авіакатастрофи Ан-12 з українцями на борту міг бути крижаний дощ

Причиною авіакатастрофи Ан-12 з українцями на борту міг бути крижаний дощ
Фото: кадр з відео на t.me/rian_ua

Літак із сімома пасажирами розбився і спалахнув. Весь екіпаж загинув.

Фахівці отримали первинні дані про авіакатастрофу, що сталася днем третього листопада в Іркутську. За попередніми даними, причиною аварії міг стати крижаний дощ, пише " Інтерфакс " з посиланням на ознайомлене з перебігом розслідування джерело.

- Первинні дані - зокрема про це свідчить те, що вдалося зрозуміти з первинного аналізу самописця - говорять на користь версії про зледеніння керма висоти при спробі заходу на друге коло, - сказав співрозмовник.

За його словами, поряд з кермом висоти могли зледеніти елементи механізації крила. Супутніми факторами могли стати перевантаження та неправильне центрування вантажу повітряного судна.

- Літак, по суті, став некерованим і впав з висоти, - підсумував співрозмовник агентства.

Вантажний літак Ан-12 білоруської авіакомпанії "Гродно" розбився біля села Пивоваріха за сім кілометрів від Іркутська. На момент аварії на борту перебували семеро людей, серед яких двоє росіян, троє громадян Білорусії та двоє українців, у тому числі 50-річний другий пілот Олег Щучка та 60-річний Олександр Чупрієнко. Усі вони загинули.

Одразу після аварії на місці аварії виникла пожежа. Увечері того ж дня на місці події було виявлено бортовий самописець літака.

Борт летів з Якутська, повертаючись до аеропорту базування після перевезення продуктів та госптоварів на Чукотку. На висоті 240 метрів екіпаж запросив диспетчера догляд на друге коло, після чого його мітка на радарі зникла.