Завантажити ще

На прохання МВС: 21-річного розробника фальшивої "Дії" взяли на роботу до Мінцифри

На прохання МВС: 21-річного розробника фальшивої
Фото: Мінцифри

Українця, який створив фейкову програму " Дія " залучили до виправних робіт - тепер він займатиметься розробкою соціальної реклами для Міністерства цифрової трансформації. Про це повідомив у фейсбуці голова відомства Михайло Федоров.

- Після посту про молодого хлопця, який створив фейкову копію Дії, зі мною зв'язалися представники Міністерства внутрішніх справ і вирішили організувати нам спільну зустріч. Їм сподобалася моя ідея: спрямувати вміння хлопця у потрібне русло та "перевиховати в IT". Хлопець виявився трохи сором'язливим, але дуже розумним, начитаним. Вже встиг попрацювати арбітражником, вміє програмувати та збирає весь дизайн у Figma. Тому ми вирішили дати йому шанс виправитись, - написав міністр.

Як зазначив Федоров, хлопцеві вже дали перше завдання. Раніше він рекламував свою фейкову пропозицію тим, що вона допоможе неповнолітнім купувати безперешкодно алкоголь, а тепер хлопець допомагатиме створювати соцрекламу проти вживання алкоголю дітьми.

- Одним із його перших завдань буде розробити дизайн для соціальних реклам – на підтримку вакцинації та проти вживання алкоголю неповнолітніми. Нагадаю, що у рекламі фейку він вказував, що додаток допоможе неповнолітнім без перешкод купувати алкоголь, - наголосив міністр.

За його словами, у Мінцифрі буде призначено куратора, який візьме під свій контроль виконання хлопцем "виправних робіт".

Водночас Федоров зазначив, що за шахрайство хакер має понести покарання, призначене судом. Також міністр закликав українців не намагатися створювати шахрайські додатки та пригрозив, що в таких випадках зловмисникам "працевлаштування в Мінцифри" не світить.