22 вересня
Завантажити ще

На Закарпатті хлопець вистрибнув із вікна призовного пункту

На Закарпатті хлопець вистрибнув із вікна призовного пункту
Фото: facebook.com/GeneralStaff.u

Призовника, який три роки "косив" від служби в армії, знайшли. Однак він вирішив вистрибнути у вікно призовного пункту в Ужгороді та потрапив до лікарні. Інцидент стався 27 жовтня. Про це повідомив Закарпатський обласний територіальний центр комплектування та соціальної підтримки.

"27 жовтня 2021 року представниками Національної поліції України було затримано громадянина України, який підлягає призову на термінову військову службу, проте неодноразово ухилявся від явки до призовної дільниці та перебував у списках на розшук. Даного громадянина було доставлено до призовної ділбниці з метою складання протоколу про адміністративне правопорушення відповідно до статті 210 Кодексу України про адміністративні правопорушення, проте в ході роботи громадянин, який ухилявся, вчинив спробу втечі з призовної дільниці і вистрибнув з вікна другого поверху", - сказано у повідомленні.

Інцидент розслідує поліція за ст. 335 Кримінального Кодексу України "Ухилення від призову на строкову військову службу".

Призовника доправили до Ужгородської міської лікарні. У нього переламані ноги та ніс. Чоловік перебуває у реанімації, звідки потім буде переведений до травматології, повідомив "Суспільному" директор медустанови Іван Курах.

1 жовтня в Україні стартував осінній призов до армії, який триватиме до 21 грудня. Чисельність громадян, які підлягають призову на строкову військову службу, 13 575. З них: до лав Збройних сил – 6 500, Національної гвардії – 4 775, Державної прикордонної служби – 1 700, Державної спеціальної служби транспорту – 600.

На строкову військову службу у жовтні-грудні 2021 року призиваються громадяни України чоловічої статі, яким до дня відправлення до військових частин виповнилося 18 років, та старші особи, які не досягли 27-річного віку та не мають права на звільнення чи відстрочку.

Не підлягають призову та відстроченню особи:

  • які навчаються у закладах загальної середньої освіти ІІІ ступеня та професійної (професійно-технічної) освіти з денною формою навчання;
  • в установах професійної вищої освіти з денною формою навчання, серед іншого - при здобутті початкового рівня (короткого циклу) та першого (бакалаврського) рівня вищої освіти за програмами ступінчастої системи освіти;
  • в закладах професійної вищої та/або вищої освіти з денною формою навчання, серед іншого - при здобутті наступного ступеня освіти;
  • у закладах середньої чи вищої духовної освіти з денною формою навчання;
  • в інтернатурі, аспірантурі чи докторантурі з відривом від виробництва.
  • Крім того, відстрочення від призову на строкову військову службу надається громадянам за сімейними обставинами, для продовження професійної діяльності та через стан здоров'я.