Завантажити ще

Михайло Федоров пригрозив авторам лже-"Дії" електронним «паспортом ув'язненного»

Михайло Федоров пригрозив авторам лже-
Фото: FB \Михайло Федоров.

Міністр цифрової трансформації України Михайло Федоров відреагував на створення фейкового додатку Дія. Ідеолог справжнього сервісу заявив, що покупці подібних сервісів можуть потрапити під статтю "Підробка документів", ну а розробники підробки - тим більше. Про це міністр написав 25 жовтня в своєму телеграм-каналі.

- Тут одні умільці для Android зробили фейкову копію програми з документами в дизайн стилі Дії, яка встановлюється за посиланням, ні з Google Play (формат apk). Мета - створювати підробки ковідних сертифікатів, фейкових паспортів для покупки алкоголю неповнолітнім, - написав він.

Федоров зазначив, що згенеровані в підробці документи, звичайно ж, не валідуються через QR. Тобто, на око - не відрізняються, але при перевірці сканером фейк тут же розкриється.

- Для тих, хто купує подібні «сервіси» - будьте обережні, можна потрапити під статтю «підробка документів», - попередив глава Мінцифри.

Творців фейкової "Дії" вже напевно намагаються вирахувати кібер-фахівці. Міністр тонким натяком змалював їх найближче майбутнє.

- Поставив завдання команді розробити новий електронний документ «паспорт ув'язненого», організаторам даного шахрайства приготуватися стати першими бета-тестувальниками, - передав привіт шахраям Михайло Федоров.

25 жовтня стало широко відомо про телеграм-канал, через який шахраї рекламують і продають підроблений додаток "Дія". Програма дозволяє редагувати особисті дані, що дає можливість підліткам виставити потрібну дату народження і, наприклад, вільно купувати алкоголь і сигарети. У додатку є "справжній" зелений COVID-сертифікат, водійські права і ряд інших документів. На телеграм-канал "лже-Дії" підписано понад 4 тисячі осіб, кількість завантажень додатка невідома. Додаток продають по 120 грн.