Завантажити ще

На недіючому Одеському нафтопереробному заводі горіла сірка

На недіючому Одеському нафтопереробному заводі горіла сірка
Фото: dsns.gov.ua

На території недіючого Одеського нафтопереробного заводу горіла сірка. Про це повідомили в Головному управлінні ГСЧС України в Одеській області.

Повідомлення про те, що з заводу йде їдкий запах диму, надійшло рятувальникам днем в суботу. Загоряння ліквідували.

- По прибуттю до місця виклику пожежно-рятувальних підрозділів було виявлено вогнище загоряння сірки в складському приміщенні підприємства. Рятувальники оперативно ліквідували пожежу на початковій стадії розвитку і не допустили поширення вогню на всю площу хімічної речовини, яка становить 400 кв. м., - повідомили в прес-службі.

Ймовірною причиною загоряння сірки в ГСЧС назвали необережне поводження з вогнем невстановленими особами.

11 травня Київський райсуд Одеси передав майновий комплекс ВАТ «Одеський нафтопереробний завод» і ТОВ «Енергія і газ Україна» в управління Агентству по розшуку і менеджменту активів (АРМА). 22 вересня Комісія з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій Одеської обласної державної адміністрації попереднє зробила висновок, що навколо заводу склалася «надзвичайна ситуація техногенного характеру».

До неї призвели простій підприємства протягом десяти років, відсутність належного утримання та утилізації наявних промислових відходів. На території заводу сконцентровано багато вибухонебезпечних і пожежонебезпечних залишків нафтопродуктів. Зокрема, на складі не охороняється близько 1000 тонн технічної сірки - одного з побічних продуктів нафтопереробки, що має властивість самозаймання. Голова Одеської ОДА Сергій Гриневецький вирішив звернутися в Кабмін.