Array ( [0] => 2829 [1] => 2836 [2] => 2850 [3] => 2860 [4] => 2871 [5] => 2883 [6] => 2890 [7] => 2898 [8] => 2921 ) 1
0
19 квiтня
Завантажити ще

У сина екс-спікера Ради вкрали 2 мільйони доларів, заховані в стелі після Революції Гідності

У сина екс-спікера Ради вкрали 2 мільйони доларів, заховані в стелі після Революції Гідності
Фото: pixabay.com

Син колишнього спікера Верховної Ради Володимира Рибака - Олександр Рибак - заявив, що у них з дружиною вкрали 2 мільйони доларів, які були зашиті в стелю після Революції Гідності. Крадіжка сталася ще у 2016-му, розгляд справи офіційно розпочався з кінця червня 2021 року. Постраждалі подали цивільні позови на суму 55 млн гривень до колишнього домоправителя й охоронця, які на двох розділили вкрадені гроші. справу розглядає Обухівський суд Київської області. Про це повідомляється в реєстрі судових рішень.

Заначку організував на двох із дружиною

Рибак-молодший вирішив зберігати заначку у будинку, забравши гроші з банку в 2014-му, оскільки вважав ситуацію в країні після Революції Гідності "нестабільною". Екс-глава Державної архітектурно-будівельної інспекції зняв з особистого рахунку в "Укргазбанку" 1,5 мільйона доларів, які отримав від продажу нерухомості.

Олександр Рибак. Фото: censor.net

Олександр Рибак. Фото: censor.net

За його словами, частину грошей він витратив, а решту - 900 тисяч доларів - вирішив "зберігати в стелі господарчої будівлі", упакувавши для маскування в сміттєві пакети. Ще 1,1 млн доларів додала до заначки дружина Рибака, Ірина Фриденталь, дочка впливового донецького бізнесмена Михайла Фриденталя і сестра дружини екс-депутата Олександра Шепелєва.

Рибак запросив бригаду робітників, які й будували раніше цей будинок, давши їм завдання усунути дефект на стелі. Для цього майстри розшили гіпсокартон. Поки робітники обідали, господар непомітно поклав у стелю пакети з грошима. Після обіду робітники зашили стелю гіпсокартоном і наступного дня пофарбували його. Всі дії, які виконували робітники, контролювалися господарями будинку. Були передбачені й інші запобіжні заходи: так, чоловікові, який наглядав за домоволодінням, господар повідомив, що він на роботу може не виходити два дні.

Охоронець та домоправитель різко розбагатіли

На початку липня 2014 року Рибак із сім'єю поїхали на відпочинок за межі Київської області, і з 1 по 10 липня господарство контролював домоправитель, у якого були ключі від усіх будівель та кімнат. Після повернення господаря домоправитель перестав виходити на роботу, пояснивши господареві будинку, що пішов в запій (хоча раніше за ним таких гріхів не водилося).

Після звільнення колишній домоправитель, як з'ясувало слідство, відправився на відпочинок до Об'єднаних Арабських Еміратів і взагалі почав багато подорожувати за кордоном, придбав новий автомобіль Volkswagen, проте ніде офіційно не працював. А до того взагалі скаржився на брак коштів.

Господар не користувався схованкою до середини жовтня 2016 року, тож, коли вирішив дістати гроші, і покликав робітників. Вони розшили стелю і за традицією були відправлені обідати,, але захованих грошей Рибак не знайшов.

Щоб розібратися, що сталося, господар будинку викликав дві групи експертів, які встановили, що цілісність стелі була порушена приблизно у 2014 році. За версією експертів, її хтось повністю розібрав і потім назад зібрав, про що свідчить інша фарба та інші профілі, на яких кріпиться гіпсокартон. Для виконання таких робіт, за оцінками експертів, потрібно як мінімум два дні.

У листопаді 2018 року охоронець будинку був допитаний і зізнався, що домоправитель вступив з ним у змову, попросив відкрити будинок і "не перешкоджати йому в реалізації злочинного наміру". Поки він діставав гроші, охоронець у дворі спостерігав, щоб ніхто не побачив, що відбувається. Пізніше домоправитель привіз йому півмільйона доларів за мовчання.

Охоронець, на відміну від урядника, залишився працювати в будинку і продовжив ще трошки заробляти на Рибакові. Гроші "за мовчання" він також почав витрачати, придбавши квартиру в Обухові та земельну ділянку в Грузії, а також автомобіль і подарунки своїм родичам. Решту - 235 000 доларів - він сховав у двох місцях, зокрема в оглядовій ямі гаража і на горищі будинку своєї матері. У цьому сенсі охоронець виявився вдалішим за свого господаря - його заначки ніхто не знайшов. В ході розслідування справи він віддав ці гроші правоохоронцям.

Підозру повідомили охоронцеві і колишньому домоправителю. Їх адвокат зазначає, що до кримінального провадження не було додано жодного доказу, що потерпілий або його дружина володіли такою сумою коштів.

Олександр Рибак, уродженець Донецька, з березня 2010 року по січень 2011 року був першим заступником начальника Державної архітектурно-будівельної інспекції (ДАБІ, ліквідована у 2021 році як розсадник корупції), а з 28.12.2010 по 19.03.2014 обіймав посаду голови ДАБІ.