Завантажити ще

Знайомий вбивць чернігівського поліцейського: Хлопці через алкоголь переборщили. Але я на їхньому боці

Знайомий вбивць чернігівського поліцейського: Хлопці через алкоголь переборщили. Але я на їхньому боці
Фото: Національна поліція

Деснянський районний суд Чернігова обрав запобіжний захід п'ятьом фігурантам у справі про вбивство поліцейського Артура Єрохіна і побиття його колеги Володимира Савона.

Під варту відправлені 17-річний Дмитро Т., 16-річний Ярослав С., 18-річний Олександр Д. та 17-річний Ілля Є. А також 32-річний Володимир В., який був раніше судимий за крадіжку трьох мішків зерна. Крім співучасті в бійці, він ще й забрав собі сумку одного з поліцейських.

Дмитро: на фото вечірки та алкоголь

17-річний Дмитро - перший із затриманих, який дав свої свідчення в суді і заявив: він не бив поліцейського, а штовхнув, аби той не чіпав його троюрідного брата Ярослава. За його словами, забивали поліцейського Ярослав, Ілля та Олександр. Причому Ілля був найжорстокіший - завдав 7 ударів в голову.

Дмитро - студент Чернігівського політеху, вчиться на другому курсі на економіста. За своє життя змінив кілька шкіл.
Про що нам розповідають соцмережі Дмитра? Про п'янки, застілля, посиденьки, вечірки і дискотеки. У багатьох сторіс в кадрі алкоголь або зухвала поведінка. Але однокласники не настільки однозначні в своїх характеристиках.

- Діма спокійний, веселий хлопець, перший ніколи не піде і не почне ображати. У школі вчився добре, домашні завдання робив постійно. Після 9-го класу перейшов до 21-ої школи, там довчився до 11-го класу, - каже колишня однокласниця хлопця Аліна. - Я насправді шокована ситуацією. Не знаю, що і як там в точності відбулося, але можу сказати: Дмитро не міг убити людину.

Аліна не виключає - Дмитро міг потрапити під поганий вплив компанії і піддатися іншим.

- Знаю особисто його батьків - прекрасні люди. Пристойна любляча сім'я, в якій не п'ють. Мама в декреті, а тато працює і утримує сім'ю, - продовжує Аліна.

Всіх підозрюваних відправили в СІЗО. Фото: Нацполіція

Всіх підозрюваних відправили в СІЗО. Фото: Нацполіція

Ярослав: захоплювався скейтом, але закинув

Ярослав - троюрідний брат Дмитра і наймолодший із підозрюваних. На відео, знятому камерою з ганку АТБ, саме він у жовтій куртці стоїть з дівчатами, коли з'явився поліцейський Артур Єрохін, і він же починає бійку.

- Ми з ним познайомилися, коли він катався на скейті. Він вчив мене кататися. Скейт був серйозним захопленням для нього. Він приділяв цьому багато часу, але потім закинув, - каже знайомий Ярослава. - Добрий, неконфліктний, завжди усміхався, ніякої агресії я у нього не помічав. Навчався на економіста і нібито непогано. Коли дізнався, що Ярик один з тих, хто забив до смерті поліцейського, немов струмом ударило. Від цієї людини я такого не очікував. Наскільки я знаю, поліцейський теж був напідпитку і перший поліз. А хлопці під впливом алкоголю переборщили. Але я на їхньому боці.

Олександр: навчався на правоохоронця

Олександр навчався в Академіїї державної пенітенціарної служби (АДПС) і в майбутньому мав стати правоохоронцем.

"Олександр вступив до Академії державної пенітенціарної служби для отримання ступеня бакалавра за спеціальністю «Правоохоронна діяльність», факультет заочного навчання та навчання за кошти фізичних та юридичних осіб", - повідомили на запит «КП в Україні» в АДПС.

Хлопець навчався на денному і на контракті.

- Навчався переважно на «задовільно», - кажуть у навчальному закладі. - До психолога академії за допомогою не звертався. У спілкуванні з одногрупниками поводився стримано. За час навчання конфліктного, агресивного або жорстокого поводження серед однолітків не виявляв. У суспільному житті академії не брав участі.

Мама хлопця постійно цікавилася навчанням сина і підтримувала зв'язки з адміністрацією факультету.

Олександр не виявляв жодних ознак девіантної поведінки. В академії шоковані ситуацією. яка трапилась. Нам дуже шкода, що наш студент став фігурантом кримінальної справи,

відкоментували в академії.

Відшукати друзів Олександра нам не вдалося. Але через соцмережі ми дізналися - він навчався у 21-й чернігівській школі, так само як Дмитро та Ілля. Цілком ймовірно, що там вони і здружилися.

Всіх підозрюваних відправили в СІЗО. Фото: Нацполіція

Всіх підозрюваних відправили в СІЗО. Фото: Нацполіція

Ілля: після пиятики поставили на облік

Ілля - нібито найжорстокіший з усіх підозрюваних. За словами Дмитра, саме він завдав 7 ударів в голову Артуру Єрохіну. За словами знайомих, Ілля ще зі шкільної лави мав славу проблемного хлопця. В першу чергу через алкоголь.

- Ілля був моїм однокласником, навчався він не дуже добре. Бували і проблеми з поведінкою. Але бійок він ніколи не розпочинав. Хоча когось міг принизити або образити. В цілому з усіма однокласниками був більш-менш доброзичливий. Але любив випити, причому жорстко, не стримувався, - говорить один з колишніх однокласників хлопця.

Ілля був моїм однокласником, навчався він не дуже добре. Бували і проблеми з поведінкою. Але бійок він ніколи не розпочинав.

«Жорстко», за словами хлопця, це безконтрольно, не міг стояти на ногах, хитався і падав.

- Він був на обліку в поліції через те, що напився одного разу біля школи, - каже наш співрозмовник.

Ілля займався дворовим спортом - турніками, брусами. Але не так щоб уже зовсім серйозно.

- Він навчався зі мною в одному класі, з 1-го по 9-й. Енергійний, трохи нехлюй. Навчався рівно, але аби протриматися на плаву. А випивати почав у 9-му класі, і після випадку з пиятикою на території школи його поставили на облік, - підтвердив нам ще один колишній однокласник хлопця.

Що кажуть адвокати підозрюваних?

Наталія Дубовик - захисник Олександра - коментувати поки відмовилася, оскільки її підзахисний ще не давав свідчень. Але, за її словами, він має намір їх дати і дуже шкодує про те, що трапилося.

А ось адвокат Дмитра - Олег Костюк - поділився своєю версією події в Чернігові. І найімовірніше, конфлікт першим почав саме поліцейський. Що, звичайно, не може служити виправданням нещадному вбивству.

- У мережі є відео, як потерпілий підходить до хлопця, що стоїть з кількома дівчатами, і починає бити того руками і ногами. Невідомо, чому він до них підійшов, - каже Олег Костюк. - Прелюдії ніякої не було. Може, він вважав, що вони неправильно стоять або занадто голосно говорять, відео не передає звук. Важко сказати, через що все сталося.

Костюк запевняє: його підзахисний Дмитро не брав участі в  бійці.

- Решту тих, хто наносив тілесні ушкодження, ніхто не виправдовує. Але мій підзахисний дав свідчення і брав участь у слідчому експерименті, оскільки винним себе не вважає. Він біля магазину розбороняв забіяк. На пустирі, де забили поліцейських, він теж був, але нікого не бив. Так він каже, і я йому вірю, - сказав адвокат.

Як усе відбулося

За однією з версій, двоє поліцейських відзначали закінчення відпустки у піцерії «Базіс» поруч з АТБ. Чи були вони п'яні, має підтвердити експертиза, але є відео, за яким можна припустити - так, були.

У мережі у відкритому доступі є кілька відеозаписів того, що відбувалося в ніч з 1 на 2 жовтня, біля магазину АТБ та всередині нього по вулиці Незалежності в Чернігові. З цих записів можна зробити висновок: у поліцейських Артура Єрохіна та Володимира Савона раптово виник конфлікт із групою молодих людей. І цей конфлікт спершу переріс в бійку, а опісля і в жорстоке побиття поліцейських. Останнє молоді люди навіть фіксували на відеокамери своїх мобільних телефонів.

У мережі є відео: з ганку (де людина, схожа на загиблого Артура Єрохіна, починає бійку з одним із хлопців) і з каси АТБ (де людину, схожу на Володимира Савона, б'ють і волочать по підлозі в спробі витягти на вулицю). Однак яка хронологія цих подій?

Але якою б вона не була, смерті можна було уникнути. Співробітники АТБ викликали патрульну поліцію. Екіпаж знайшов людей, які билися, і спробував розібратися в ситуації.

Є відео цього моменту, на якому людина (схожа на загиблого Артура Єрохіна), мабуть, п'яна, поводиться зухвало і хіба що не лізе в бійку з прибулими патрульними.

Чому поліцейські обмежилися тільки усним попередженням? Можливо, вирішили, що учасники конфлікту розійшлися в різні боки і конфлікт вичерпано, тому й поїхали.

На ці питання відповість службове розслідування.

- Правову оцінку діям патрульних дасть ДБР. Наскільки я знаю, прокуратура теж призначила службове розслідування, - повідомила «КП" в Україні» речник поліції Чернігова Наталія Слабеняк.