Array ( [0] => 2829 [1] => 2836 [2] => 2850 [3] => 2860 [4] => 2871 [5] => 2883 [6] => 2890 [7] => 2898 [8] => 2921 ) 1
0
Завантажити ще

Семену Семенченко подовжили арешт, незважаючи на голодування та бійку

Семену Семенченко подовжили арешт, незважаючи на голодування та бійку
Фото: Костянтин БУНОВСЬКИЙ.

Суд залишив без змін запобіжний захід колишньому народному депутатові і комбату "Донбасу" Семену Семенченко, залишивши його під вартою. Про це стало відомо з трансляції засідання суду 6 жовтня, яка велася на фейсбук-сторінці самого Семенченко.

Після чергового подовження терміну арешту біля дверей залу суду, де слухалася справа, виникла бійка. Кілька дівчат сіли на підлогу на виході, заблокувавши коридор і не даючи вивести Семенченка. Силовиків в коридорі було багато, тому дівчат в результаті підняли й винесли, а чоловіків-прихильників Семенченка розштовхали, в результаті виникла легка бійка.

29 вересня СБУ повідомило про закінчення розслідування у справі про створення Семенченком разом із подільниками приватної військової компанії. За кримінальним провадженням проходять дев'ять осіб, серед них «позаштатний агент НАБУ» Євген Шевченко. Семен Семенченко залишається єдиним підозрюваним у справі, який знаходиться під вартою. 28 вересня його перевели з ізолятора СБУ до Лук'янівського СІЗО.

Наприкінці липня Солом'янський райсуд столиці пом'якшив підозрюваному запобіжний захід, змінивши його на на домашній арешт, але через кілька тижнів знову взяв під варту. На знак протесту Семенченко оголосив голодування і відмовився від їжі. 6 жовтня - 69-й день голодування, яке оголосив колишній комбат добробату "Донбас".

Історія питання

СБУ 24 березня повідомила, що "викрила і припинила діяльність" приватної військової компанії. Її діяльність назвали спрямованою на підготовку до вчинення тяжких злочинів. За даними слідства, організатори компанії - Семен Семенченко та Євген Шевченко, до складу входило понад 150 осіб. Організація діяла під прикриттям охоронних фірм та громадських організацій, запропонувала постачати зброю представникам організацій країн Близького Сходу, причетна до ввезення поза митним контролем військових запчастин з Росії та продажу держпідприємствам за завищеними цінами.