Array ( [0] => 2829 [1] => 2836 [2] => 2850 [3] => 2860 [4] => 2871 [5] => 2883 [6] => 2890 [7] => 2898 [8] => 2921 ) 1
0
Завантажити ще

У Нацкомісії роз'яснили, на скільки збільшаться рахунки українців за воду

У Нацкомісії роз'яснили, на скільки збільшаться рахунки українців за воду

У зв'язку з підвищенням тарифів на водопостачання та водовідведення у 2023 році платіжки споживачів в Україні збільшаться приблизно на 60 гривень. Про це повідомляє прес-служба Національної комісії з регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг.

– У середньому за ліцензіатами НКРЕКУ за 2 етапи перегляду тарифів витрати одного домогосподарства (сім'ї з 2-3 осіб) на водопостачання та водовідведення за місяць орієнтовно зростуть на 60 грн, – зазначено у повідомленні.

Як зазначили у відомстві, на першому етапі перегляду зростання рівня середньозважених тарифів на централізоване водопостачання та централізоване водовідведення ліцензіатів НКРЕКУ буде в середньому на рівні 12,3%, а на другому етапі – 14,1%.

- Необхідність перегляду тарифів обумовлена постійною зміною вартості складових, що впливають на собівартість послуг із централізованого водопостачання та централізованого водовідведення. Тобто, якщо змінилися ціни на електричну енергію, реагенти, пально-мастильні матеріали тощо, відповідно виникає потреба у перегляді тарифів на централізоване водопостачання та централізоване водовідведення з урахуванням актуальних цін, що становлять собівартість цих послуг, - пояснив регулятор.

Також у Нацкомісії звернули увагу на те, що до тарифів на централізоване водопостачання та водовідведення ліцензіатів НКРЕКУ включається інвестиційна складова, розмір якої залежить від заходів, визначених схваленою інвестиційною програмою на відповідний рік.

Регулятор підкреслив, що тарифи на централізоване водопостачання повинні покривати економічно обґрунтовані витрати собівартості цих послуг. В іншому випадку наслідки можуть бути негативними. Йдеться про якість води, загрозу санітарно-епідеміологічному благополуччю населення та вплив на енергетичну галузь.