Національний банк ініціював зміну назви монет з "копійка" на "шаг" в рамках дерусифікації та відновлення історичної справедливості. Регулятор пояснив, що назва "копійка" має московське походження, тоді як "шаг" є питомо українським.
- Дослідивши історію грошового обігу України, ми дійшли беззаперечного висновку, що така назва для розмінної монети як "копійка" фактично є символом московської окупації. Сьогодні український народ повертає собі все, що було несправедливо в нього вкрадено та понівечено кремлівськими наративами, – наголосив голова Національного банку Андрій Пишний.
Нацбанк запропонує депутатам внести відповідні зміни до законодавства і в разі їхнього ухвалення почне карбувати нові монети. Регулятор планує встановити співвідношення між "копійкою" та "шагом" 1:1. Спеціально вилучати копійки із обігу через зміну назви не будуть. Монети перебуватимуть в обігу паралельно.
Назва “шаг” використовувалась в українській грошовій лічбі з XVI – XVII ст. У часи Української революції 1917–1921 років у реальний грошовий обіг ввели грошові знаки з назвою “шаг”, що було закріплено на законодавчому рівні. Цю назву згодом скасувала радянська влада.
Із здобуттям Україною незалежності у 1991 році постало питання впровадження власної грошової одиниці. Тоді також пропонувалася назва "шаг", зразки монет навіть були виготовлені Луганським верстатобудівним заводом у 1992-му. Проте 2 березня 1992 року Верховна Рада затвердила назву “копійка”.