Завантажити ще

Рішення про підвищення тарифів на світло поки що немає, але пошкодження енергосистем величезні, - Міненерго

Рішення про підвищення тарифів на світло поки що немає, але пошкодження енергосистем величезні, - Міненерго
Фото: t.me/Укренерго

Заступник міністра енергетики Світлана Грінчук запевнила, що рішення щодо підвищення тарифів на електрику для побутових споживачів наразі немає. Вона зазначила, що це питання завжди дуже чутливе та складне, зараз відомство намагається оцінити масштаб руйнувань енергосистем і яку частину з них можна відновити. Про це Грінчук сказала в ефірі телемарафону.

За її словами, збитки, завдані енергосистемі, дуже великі. І в міністерстві продовжують оцінювати ситуацію та зазначають, що зараз в Україні є об'єкти, які частково можна відновити. У Міненерго працюють зараз із партнерами з постачання необхідного обладнання та шукають його у себе в резервах, де є можливість. Грінчук також зазначила, що фахівці намагаються оцінити, як саме та в якому розмірі можна відновити енергетичну інфраструктуру у найкоротший період до наступного опалювального сезону.

- Далі ми оцінюємо та розраховуємо, які саме потужності у нас можуть бути до опалювального сезону, які ми зможемо відновити, скільки буде імпорту для того, щоб у нас була збалансована система та не було відключень. Тільки після цього прийматиметься рішення про те, чи потрібно піднімати тариф і на скільки. Наразі такого рішення немає, - пояснила заступник міністра енергетики.