Завантажити ще

З квітня в Україні зростуть мінімальна зарплата та виплати для частини пенсіонерів, - Шмигаль

З квітня в Україні зростуть мінімальна зарплата та виплати для частини пенсіонерів, - Шмигаль
Фото: t.me/Denys_Smyhal

В Україні з 1 квітня зросте розмір мінімальної заробітної плати. Також для частини пенсіонерів збільшаться виплати. Про це повідомив прем'єр-міністр України Денис Шмигаль у Telegram.

– З 1 квітня збільшується мінімальна зарплата. З 7100 грн. до 8000 грн. Також з квітня збільшуватимемо виплати працюючим пенсіонерам. У березні понад 10 млн українських пенсіонерів вчасно отримали проіндексовані виплати. Загалом за цей місяць виплачено пенсії на 62 млрд грн, - розповів український прем'єр.

1 березня в Україні разом із щорічною індексацією пенсій було здійснено перерахунок пенсій з урахуванням нового розміру прожиткового мінімуму для непрацездатних осіб (мінімальної пенсії). Мінімальна пенсія зросла із 2093 до 2361 гривень.

  • Раніше Шмигаль запевнив, що у 2024 році в Україні пенсії та зарплати вчителям та лікарям платитимуть своєчасно. Крім того, у березні відбудеться їхня індексація, як це передбачено законом.
  • До цього міністр соціальної політики Оксана Жолнович в ефірі національного телемарафону попередила, що у 2024 році, можливо, не буде індексації пенсій за умови ненадходження допомоги від ЄС та США. Жолнович зазначила, що соціальні виплати, включаючи допомогу малозабезпеченим і внутрішньо переміщеним особам, фінансуються міжнародними партнерами.