Завантажити ще

Підвищення тарифів на електроенергію обговорюватимуть після оцінки масштабів пошкоджень, - міністр

Підвищення тарифів на електроенергію обговорюватимуть після оцінки масштабів пошкоджень, - міністр

Говорити про якесь підвищення тарифів на електропостачання зарано, оскільки ще немає розуміння масштабів пошкоджень інфраструктури після останніх масованих атак Росії. Про це заявив міністр енергетики Герман Галущенко в ефірі національно-телемарафону «Єдині новини».

– Тарифи минулого року були підвищені внаслідок масштабних атак на енергетику. Без цього рішення ми не відновили б нашу енергетику і не пройшли б зиму так, як ми її пройшли, – спокійно, стабільно і без відключень, - заявив Герман Галущенко в ефірі національного телемарафону «Єдині новини».

За його словами, поки що немає оцінки збитків і, отже, незрозуміло, скільки коштів необхідно на відновлення. Тому жодних проєктів чи напрацювань щодо змін тарифів також немає.

  • Інформація про підвищення тарифів на електрику з'явилася наприкінці минулого року з посиланням на слова голови Національної комісії з питань регулювання у сфері енергетики та комунальних послуг Костянтина Ущаповського. Проте пізніше комісія публічно спростувала цю інформацію.
  • На початку січня 2024 року член парламентського Комітету з питань енергетики та житлово-комунальних послуг Сергій Нагорняк заявляв, що протягом цього року тариф на електроенергію для населення може бути підвищений удвічі – з 2,64 гривні/кВт-година до трохи менше 6 гривень.
  • Водночас міністр енергетики Герман Галущенко запевняв, що до кінця опалювального сезону, до 1 травня, жодних дискусій щодо підвищення тарифів не буде.