Array ( [0] => 2829 [1] => 2836 [2] => 2850 [3] => 2860 [4] => 2871 [5] => 2883 [6] => 2890 [7] => 2898 [8] => 2921 ) 1
0
18 квiтня
Завантажити ще

Україна вперше пройшла зиму на власному газі

Україна вперше пройшла зиму на власному газі
Фото: facebook.com/oleksiy.chernyshov

Незважаючи на війну, Україні вперше вдалося пройти зиму, використовуючи лише власний газ. Про це повідомив голова НАК "Нафтогаз України" Олексій Чернишов на сторінці у Facebook.

- Перший день весни. Це означає, що ми пройшли зиму повністю на українському газі! Історична подія, – написав він.

Чернишов зазначив, що ще десять років тому в це важко було повірити, і два роки тому, коли почалося повномасштабне вторгнення РФ, "у це теж було важко повірити, але фахівці в газовій галузі зробили це".

Він додав, що компанія робитиме усе можливе для того, щоб підтримувати тенденцію енергонезалежності України.

  • 25 вересня голова Нафтогазу Олексій Чернишов заявив, що Україна вперше досягла достатнього рівня видобутку газу, щоб забезпечити опалювальний сезон без залежності від імпортного палива. Він відзначив збільшення видобутку газу в країні, наголосив на рекордній кількості пробурених свердловин у 2023 році та й запевнив, що планується проходити зимовий сезон на газі українського видобутку без зміни його вартості для населення.
  • 31 серпня було опубліковано результати стрес-тесту, який показав, що українська газова інфраструктура здатна функціонувати без транзиту російського газу у разі атак на газову інфраструктуру чи зупинення транзиту.
  • 29 серпня компанія «Укргазвидобування» відкрила нове родовище газу, яке було вивчене з нуля з використанням 3D сейсморозвідувального дослідження. Геологічна інформація вказує на можливі запаси до 1 млрд кубометрів газу. Це вже третє відкрите родовище за серпень.