20 травня
Завантажити ще

У Польщі хочуть перевіряти все українське зерно, навіть транзитне

У Польщі хочуть перевіряти все українське зерно, навіть транзитне
Фото: pap.pl

У Польщі мають намір запровадити перевірку всього зерна, що надходить з України, у тому числі транзитного. Це пов'язано з тим, що не все зерно нібито високої якості. Про це сказав заступник міністра сільського господарства та розвитку села Польщі Міхал Колодзейчак, повідомляє РАР.

- Сьогодні ми дамо чіткі вказівки про перевірку всього транзиту зерна на кордоні з Україною на відповідність чи невідповідність для Польщі та нашого сільського господарства, - заявив він. - Було зареєстровано 15 тисяч перевезень фуражного зерна з України, найменше з яких було розміром з одну вантажівку, а найбільше - з цілий потяг, тобто це кілька десятків вагонів. І більша частина цього зерна у Польщі не перевірялася, – сказав він.

Колодзейчак запевнив, що перевірка зерна на кордоні є "непідходящою" процедурою, але при цьому заявив, що сам він "не довіряє жодному тесту імпортерів та експортерів, які постачають продукцію з-за кордону". А тому він вимагатиме, щоб усі партії зерна, призначені для експорту, але які підпадають під ембарго, були оглянуті у Польщі. Колодзейчак зазначив, що коли зерно потрапляє до Німеччини та після перевірки виявляється неякісним, то у 99% випадків воно повертається до Польщі, але вже як європейське зерно.

Новини по темі: зерно Польща Протести