Футуристична транспортна компанія Hyperloop One, яка планувала створити швидкісні лінії сполучення в герметичних трубах, щоб перевозити пасажирів та вантажі зі швидкістю літаків, закривається. Про це повідомило американське агентство Bloomberg із посиланням на ознайомлені джерела.
Компанія звільнила більшість своїх співробітників і намагається продати активи, що залишилися, у тому числі тестовий трек і обладнання, розповів один зі співрозмовників агентства, який говорив на умовах анонімності.
На початку 2022 року у компанії працювало понад 200 осіб. Hyperloop One також закрив свій офіс у Лос-Анджелесі. Решті співробітників, яким доручили нагляд за продажем активів, повідомили, що їхня робота завершиться 31 грудня.
Дубайський конгломерат DP World підтримує Hyperloop One з 2016 року та володіє контрольним пакетом акцій. Залишок інтелектуальної власності стартапу передадуть DP World, розповів один з ознайомлених джерел.
Через представника DP World відмовилася від коментарів. Виконувач обов'язків головного виконавчого директора Hyperloop One Раджа Нараянан також не відповів на запити про коментарі.
Компанія привернула увагу громадськості з моменту свого заснування у 2014 році через рік після того, як Ілон Маск випустив офіційний документ, в якому виклав своє бачення технології Hyperloop. Концепція була спокусливою обіцянкою нового виду транспортних технологій – і кінця пробок на дорогах.
За даними PitchBook, з моменту свого заснування у 2014 році Hyperloop One зібрав понад 450 мільйонів доларів. Компанія збудувала невеликий тестовий трек поблизу Лас-Вегаса, щоб розвивати свою транспортну технологію, проте так і не виграла жодного контракту на повномасштабну реалізацію своїх розробок. 2022 року стартап вирішив зосередитися на перевезеннях вантажів, а не людей.
У червні 2018 року Міністерство інфраструктури України та компанія Hyperloop Transportation Technologies домовилися про співпрацю у галузі розвитку технологій високошвидкісного транспортування – Hyperloop. Тодішній міністр інфраструктури Володимир Омелян заявляв, що Hyperloop з'явиться в Україні за п'ять років. Згодом Омелян повідомив, що розробка системи Hyperloop в Україні припинилася після президентських виборів 2019 року.
Ідея «гіперпетлі» (hyperloop) була вперше запропонована Ілоном Маском у 2013 році як «п'ятий вид транспорту», здатний перевозити людей та вантажі зі швидкістю до 1000 км/год. На сьогодні не вдалося побудувати жодної масштабної "гіпертпетлі", сама концепція зберігає привабливість. Декілька компаній знаходяться на різних стадіях будівництва прототипів, у тому числі Hyperloop Transportation Technologies у США, Hardt Hyperloop у Нідерландах та Swisspod Technologies у Швейцарії.
Hyperloop One на деякий час брала назву Virgin Hyperloop One після того, як у нього інвестувала компанія Virgin Річарда Бренсона. Virgin зняла свій бренд після того, як у 2022 році стартап вирішив зосередитись на перевезеннях вантажів, а не людей.