Array ( [0] => 2829 [1] => 2836 [2] => 2850 [3] => 2860 [4] => 2871 [5] => 2883 [6] => 2890 [7] => 2898 [8] => 2921 ) 1
0
Завантажити ще

Через страйк польських перевізників на кордоні утворилась черга з 2500 вантажівок

Через страйк польських перевізників на кордоні утворилась черга з 2500 вантажівок
Фото: facebook.com/serhiy.derkach

Польські перевізники продовжують блокувати рух вантажівок  на трьох основних пунктах пропуску - "Ягодин", "Рава-Руська" і "Краковець". Це викликало утворення черг і на інших кордонних пунктах в напрямку Польщі, повідомив речник Державної прикордонної служби, Андрій Демченко під час телемарафону “Єдині новини”.

За його словами, найбільше вантажівок накопичилось у пункті пропуску "Ягодин"  - 1 100 вантажівок. Рух обмежено і пропускається лише кілька транспортних засобів на годину в обидва напрямки.

Трохи більш інтенсивний рух спостерігається в напрямку пункту пропуску "Краковець", де транспорт вирушає з України. Незважаючи на це, загальна кількість очікуючих на кордоні залишається на рівні 2400-2500 транспортних засобів.

Демченко зазначив, що перевізники вже почали вибирати інші маршрути, і за останні кілька днів було зафіксовано накопичення вантажівок неподалік від пункту пропуску "Шегині" в кількості близько 1100. Попри попереджувальний страйк словацьких перевізників, який тривав пів години, це не суттєво вплинуло на рух транспорту, і черги утримуються на території Словаччини в напрямку України приблизно на рівні 500 вантажівок.

Польські перевізники висувають ряд вимог, серед яких повернення практики дозволів для українських перевізників, посилення правил перевезень за ЄКМТ (Європейська конференція міністрів транспорту), обмеження реєстрації компаній в Польщі для тих, чиє фінансове обслуговування відбувається за межами ЄС, а також створення окремих черг для автомобілів на номерах країн ЄС та окремих черг для порожніх фур.