21 грудня
Завантажити ще

НБУ вивів з ринку "Сенс Банк" - його мають намір націоналізувати

НБУ вивів з ринку
Фото: bank.gov.ua

Національний банк України ухвалив рішення вивести "Сенс Банк" з ринку. Його активи мають намір передати у власність держави. Таке рішення регулятора пов'язане з тим, що власниками банку є російські підсанкційні олігархи. Про це глава НБУ Андрій Пишний заявив під час брифінгу.

- У НБУ ухвалили рішення вивести з ринку "Сенс Банк" і звернутися з пропозицією до Кабміну щодо участі держави у цій процедурі. До такого рішення призвів той факт, що власники банку пов'язані з Росією і підтримують дії країни-агресора. Це завдає значних репутаційних ризиків та має суттєвий негативний вплив на діяльність банку, - зазначив він.

За словами Пишного, відповідне рішення уряду очікується у п'ятницю. На підставі рішення правління НБУ Фонд гарантування вкладів фізосіб запроваджує тимчасову адміністрацію з 21 липня. Під час тимчасової адміністрації сервіси для фізосіб працюватимуть у звичайному режимі, без додаткових обмежень. Також без обмежень прийматимуться платежі юридичних осіб.

У пресслужбі Нацбанку також уточнюють, що до такого рішення призвели, зокрема, й укази Володимира Зеленського про санкції проти власників "Сенс Банку", які він підписав у жовтні 2022 року. Вони, зокрема, передбачають блокування активів.

- В умовах дії в Україні воєнного стану та з урахуванням поточного фінансового стану АТ "Сенс Банк" все вищезгадане становить загрозу  інтересам вкладників та інших кредиторів банку. У таких умовах, відповідно до вимог закону України "Про банки та банківську діяльність", Національний банк зобов'язаний ухвалити рішення про виведення системно важливого АТ "Сенс Банк" з ринку, - додали в НБУ.

"Сенс Банк" – це колишній "Альфа-банк". Він став найбільшим в Україні банком, який належить підсанкційним особам – громадянам РФ Михайлу Фрідману, Петру Авену та Андрію Косогову. Ще у березні 2023 року Нацбанк визнав ділову репутацію акціонерів "Сенс Банку" небездоганною та заборонив їм брати участь в управлінні банком. А у травні Верховна Рада ухвалила законопроєкт з націоналізації підприємств, який дозволяє передавати у власність держави банки, що належать підсанкційним особам.