29 вересня
Завантажити ще

Зернова угода: Росія не дотримується правил інспектування судів

Зернова угода: Росія не дотримується правил інспектування судів
Фото: facebook.com/oleksandr.kubrakov

Росія не дотримується правил інспектування судів, які діють згідно з " зерновою угодою ". Зерновози три місяці не можуть зайти в українські порти. Про це повідомляє Міністерство розвитку громад, територій та інфраструктури України у Facebook.

- Російська сторона 4 червня зареєструвала два судна, які були заявлені до участі в "зерновій угоді" того ж дня. Це суперечить прийнятим правилам інспектування судів, які передбачають, що насамперед перевірку проходять ті, які найдовше перебувають у очікуванні, - пояснюють у міністерстві.

У територіальних водах Туреччини деякі судна очікують від Росії згоди на вхід до українських портів уже понад три місяці. У відомстві наголошують, що Росія робить вибір судів для інспекції на власний розсуд, що максимально ускладнює планування роботи всіх учасників "зернової угоди". При цьому, згідно з документом, у день має проводитися дев'ять інспекцій (три – на вхід, шість – на вихід), але зазвичай росіяни виконують не більше половини плану.

Вже сім місяців триває саботаж та гальмування роботи з боку російської делегації в СКЦ, внаслідок якого світ недоотримав щонайменше 20 мільйонів тонн продовольства. Загалом за 10 місяців роботи зернової ініціативи було експортовано понад 30,5 млн. тонн продукції українських аграріїв.