Завантажити ще

Що буде з доларом у першу декаду червня

Що буде з доларом у першу декаду червня
Фото: Павло Дацковський

Гривня продовжує зміцнюватися. У п'ятницю, 2 червня, середній курс американської валюти на готівковому ринку становив 36,97/37,46 грн ( тижнем раніше - 37,18/37,64 грн), євро купують за 39,86 грн, а продають за 40,58 грн (тиждень тому – 40,09/40,81). На чорному ринку покупці та продавці сходяться на позначках 37,04 грн за долар (було 37,47) та 40,28 грн за євро (40,57).

Про те, що очікує курс у перші літні дні, у коментарі для KP.UA розповів аналітик компанії Esperio Олександр Болтян.

– З 5 по 11 червня курс продажу долара США в Україні перебуватиме в діапазоні 37-38 гривень, євро за аналогічний період не вийде за межі 40-41 гривень, – зазначив експерт. - Валютний ринок перебуває під контролем вже не перший місяць, через що були запроваджені правила щодо встановлення курсу продажу валюти на розсуд банків. Загалом сектор має постійну підтримку НБУ, Україна регулярно отримує фінансові транші. Все це сприяє курсовій стабільності.

Оскільки сьогодні ніхто не зацікавлений у тому, щоб населення мало можливість заробляти на девальвації гривні, спреди в банках збережуться динамічними, продовжує експерт.

За його словами, поки що попит на валюту не може зростати в принципі, оскільки через зростання цін і тарифів можливості українців купувати валюту менше, ніж будь-коли. Щодо бізнесу, то він також обмежений у розширенні своїх торговельних потужностей, тому з його боку попит на валюту теж зростати не може.