Завантажити ще

У НКРЕКУ запропонували підвищити тарифи на світло до 2,88 грн/кВт-годину

У НКРЕКУ запропонували підвищити тарифи на світло до 2,88 грн/кВт-годину
Фото: Шепелєв Олександр/УНІАН

В Україні можуть підвищити тарифи на електроенергію із 1 червня. Національна комісія, яка здійснює держрегулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, офіційно внесла пропозицію встановити тариф у розмірі 2,88 грн/кВт-год. Про це пише "Інтерфакс-Україна".

- НКРЕКУ подає пропозиції щодо внесення змін до положення про спецобов'язки щодо забезпечення доступності електроенергії для побутових споживачів (ПСО) з 1 червня 2023 року із запровадженням першого етапу коригування цін на електроенергію із застосуванням єдиної ціни без диверсифікації за обсягами споживання на рівні 2,88 грн//кВт-годину з ПДВ", - йдеться у листі Міненерго, адресованому Енергореформі.

Як зазначено у листі, внесення змін дозволить зробити фінансові показники НАЕК "Енергоатом" та ПрАТ "Укргідроенерго" більш стійкими.

"Ці організації є основними виконавцями ПСО і покривають різницю між ринковою ціною електроенергії та тарифами для населення, яка наразі становить близько 6 грн/кВт-год. Єдиним ефективним способом стабілізації механізму ПСО залишається поступове коригування цін у бік ринкових значень", - підкреслили в Міністерстві.

Також НКРЕКУ провела консультації із Секретаріатом Енергетичного співтовариства з питання пропозиції щодо внесення змін до положення ПСО з 1 червня 2023 року. За словами представника Енергореформи в уряді, Кабінет міністрів розглядатиме цю пропозицію і, ймовірно, підтримає її на найближчому засіданні.

На цей момент тариф для населення в Україні становить 1,44 грн/кВт в умовах місячного споживання 250 кВт-год та 1,68 грн/кВт-год (з урахуванням ПДВ) при споживанні понад цей ліміт.