21 червня
Завантажити ще

Хто не отримає субсидію влітку: 9 причин, з яких вам відмовлять

Хто не отримає субсидію влітку: 9 причин, з яких вам відмовлять
Фото: Архів "КП"

Після закінчення опалювального сезону правила нарахування субсидій змінюються. Платежі без графи опалення стають меншими, а це означає, що зросте кількість українців, які зможуть сплатити комуналку самостійно, без допомоги держави. Пізніше з настанням нового опалювального сезону субсидії знову перерахують, виходячи з нових умов.

Крім того, без допомоги після перепризначення залишаться українці, які накопичили борги за комуналку (борг становить понад 680 грн та прострочено більш ніж на три місяці), здійснили покупки більш ніж на 50 тис. грн, отримали у власність житло. Це найпоширеніші, але далеко не всі причини, через які не призначається субсидія.

Раніше в Мінсоцполітики озвучили повний та докладний перелік, до якого входять 9 причин відмови у грошовій допомозі.

1. Загальна площа житлового приміщення перевищує 130 метрів квадратних (для квартир у багатоквартирних будинках) або 230 квадратних метрів (для індивідуальних будинків).

2. Член сім'ї проводив фінансові операції у розмірі понад 50 тисяч гривень за останні 12 місяців. У той же час зроблено виняток, якщо житло було куплено протягом шести місяців після продажу попереднього житла, яке було єдиним житловим приміщенням у власності особи.

3. Член сім'ї на 1-е число місяця, з якого призначається субсидія, має більше одного житлового приміщення у своєму володінні, крім приміщення в гуртожитку та житла:

  • на правах спільної сумісної чи часткової власності,
  • на яке оформлено право на спадщину за умови, що жодне з цих приміщень, включаючи спадщину, не здається в оренду,
  • розташованого у сільській місцевості, селищах міського типу, на тимчасово окупованих територіях у Донецькій та Луганській областях, Автономній Республіці Крим та м. Севастополі, у населених пунктах, на території яких органи держвлади тимчасово не здійснюють свої повноваження, та у населених пунктах, які розташовані на лінії зіткнення,
  • зруйнованого або непридатного для проживання в результаті бойових дій, терористичних актів, диверсій, викликаних збройною агресією РФ або з інших причин за наявності відповідної інформації в Держреєстрі або за умови надання документального підтвердження від органів місцевого самоврядування,
  • отриманого дитиною-сиротою, дитиною, позбавленою батьківського піклування, особою з їхнього числа за рахунок державного або місцевого бюджету.

4. На 1-е число місяця, з якого призначається житлова субсидія, член сім'ї має на банківському рахунку (або кількох рахунках) кошти на суму понад 100 тис. грн або ОВДП на суму понад 100 тис. грн.

5. У власності особи є транспортний засіб, якому менше 5 років (крім мопеда та причепа), або більше одного транспортного засобу, що підлягає державній реєстрації та випущений менше 15 років тому (крім мопеда та причепа).

6. До початку періоду, за який враховуються доходи для призначення житлової субсидії, у складі сім'ї є особи, які досягли 18-річного віку, але не отримували доходи, що враховуються при нарахуванні субсидії, та не сплачували ЄСВ протягом трьох місяців у період за який обліковуються доходи призначення житлової субсидії. Виняток зроблено для військовослужбовців, осіб, за яких сплату ЄСВ заборгував роботодавець, а також осіб, які відповідно до законодавства звільнені від сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування.

Водночас субсидії у таких випадках призначаються, якщо ці особи навчалися за денною формою навчання; отримували хоча б один із видів виплат (пенсія, стипендія, допомога при народженні (усиновленні) дитини, допомога по інвалідності тощо); надавали соціальні послуги; перебували у місцях позбавлення чи обмеження волі; сплатили ЄСВ протягом кварталу, що передує кварталу перед місяцем звернення за призначенням житлової субсидії.

7. Якщо людина не повернула переплату за субсидії за попередні періоди її отримання.

8. За наявності простроченої більш ніж на три місяці заборгованості з оплати комуналки, загальна сума якої перевищує сорок неоподатковуваних мінімумів (на сьогодні це 680 грн.).

9. Член сім'ї має борг у виконавчих провадженнях про стягнення аліментів більше трьох місяців (крім безвісти зниклих, алко- або наркозалежних, а також осіб, щодо яких застосовуються заходи забезпечення кримінального провадження).

Докладніше про всі причини можна прочитати тут.

 

Новини по темі: субсидії