Завантажити ще

Стипендії для пенсіонерів та надбавки із затримкою: усі пенсійні нововведення квітня

Стипендії для пенсіонерів та надбавки із затримкою: усі пенсійні нововведення квітня
Фото: facebook.com/pfu.gov.ua

Новини про пенсійні зміни викликають в українців стабільний інтерес. І це не дивно: у цій сфері все змінюється настільки швидко, що відстежити всі новини не встигають навіть ЗМІ - що вже тут говорити про людей похилого віку.

У цьому матеріалі KP.UA зібрала всі новини останніх днів щодо пенсійних виплат.

Стипендії для спортсменів

У Києві запроваджують стипендії для пенсіонерів. Про це пише портал На пенсії з посиланням на розпорядження мера Києва Віталія Кличка.

Стипендію Київського міського голови зможуть отримати визначні діячі фізичної культури та спорту.

На отримання такої стипендії висуваються громадяни України, які досягли 60-річного віку, проживають та зареєстровані у Києві та відповідають одній з кількох умов:

  • спортсмени, які посіли 1-6 місця на Олімпійських, Паралімпійських та Дефлімпійських іграх та чемпіони, призери спортивних змагань міжнародного, всеукраїнського рівня;
  • тренери, які займалися активною роботою у сфері фізичної культури та спорту не менше 30 років;
  • фахівці сфери фізичної культури та спорту – за активну діяльність у сфері фізичної культури та спорту не менше 30 років та вагомий внесок у розвиток цієї галузі.

Висувати претендентів на стипендію можуть Рада ветеранів фізичної культури та спорту м. Києва, Асоціація ветеранів спорту України, фізкультурно-спортивні товариства та відомства, федерації з видів спорту, відповідні громадські організації. Визначатиме стипендіатів Конкурсна комісія, яку має сформувати Департамент молоді та спорту Києва. Клопотання про присудження стипендії можна подавати до комісії щорічно до 1 листопада.

Щороку присуджуватиметься не більше 50 стипендій, розмір яких складе два прожиткові мінімуми на одну працездатну людину (на сьогодні це 5368 грн). Повторно податись на стипендію можна не раніше ніж через два роки.

Переселенцям спростили отримання пенсії

Минулого тижня Кабінет міністрів України на період воєнного стану скасував норму про оформлення пенсіонерам – ВПО-платіжних карток. Про це пишуть ЗМІ із посиланням на заяву представника уряду у Верховній Раді Тараса Мельничука.

За його словами, на період військового стану зупинено норму постанови КМУ від 05.11.2014 №637 щодо ідентифікації одержувачів пенсій, які є внутрішньо переміщеними особами. Відповідно до цієї норми, для виплати пенсій ВПО проводився випуск платіжних карток одночасно з пенсійними посвідченнями, із зазначенням на них графічної та електронної інформації про власника та його електронний цифровий підпис.

Уряд доручив ПФУ забезпечити оформлення пенсійних посвідчень внутрішньо переміщеним особам, яким призначено пенсію, за їх зверненням.

Надбавки отримають із запізненням

Як ми вже повідомляли раніше, українцям, які продовжують працювати після виходу на пенсію, із квітня перераховують пенсійні виплати. Тобто, з урахуванням нового, вищого стажу роботи, такі пенсії стануть вищими. Докладно про це ми писали тут.

Але є невелике уточнення : розраховану надбавку до пенсії буде виплачено не у квітні і навіть не у травні. Справа в тому, що при перерахунку пенсії враховується робота у першому кварталі поточного року. Але оскільки роботодавці можуть подавати відомості про зарплати працівників за перший квартал аж до 10 травня, досі точно невідомо, хто працював у першому кварталі, і яку за це отримував зарплатню.

Через те, що технічно перерахунок пенсій можна розпочинати лише з середини травня, пенсіонери, які працюють, отримають оновлену пенсію тільки в червні. Але є й хороша новина: фактично це буде надбавка у триразовому розмірі, адже вони одразу отримають гроші ще й за квітень та травень.

До речі

У ПФУ роз'яснили, чи передаються у спадок соціальні страхові виплати

У Пенсійному фонді України повідомили, що страхові виплати можуть передаватися у спадок. Про це пишуть ЗМІ, посилаючись на інформацію, отриману від прес-служби ПФУ.

Зокрема, спадкоємці померлої особи можуть отримати належні їй страхові виплати, але при цьому у спадок можуть входити виключно виплати у зв'язку з тимчасовою непрацездатністю, каліцтвом або іншим ушкодженням здоров'я, які належали застрахованій особі та не були отримані нею за життя.

На тему

Як індексація пенсій вплине на субсидії

Як відомо, на призначення та розмір субсидії впливають доходи членів сім'ї. У березні та квітні значної частини пенсіонерів збільшили пенсійні виплати, і це означає, що їхні субсидії, найімовірніше, зменшаться. Під час перепризначення субсидіарних виплат із травня вже враховуватиметься новий розмір пенсій після індексації.