Завантажити ще

Україна відновлює експорт електроенергії до європейських країн

Україна відновлює експорт електроенергії до європейських країн
Фото: t.me/Укренерго

Україна відновлює експорт електроенергії до європейських країн. Вже відбувся перший аукціон із розподілу пропускної спроможності міждержавних мереж, повідомляє Укренерго.

- Україна відновлює експорт електроенергії до Європи за першочергового забезпечення українських споживачів та надлишку виробництва електроенергії в енергосистемі. Таке рішення ухвалило Міненерго у п'ятницю, 8 квітня, - розповіли у компанії.

Укренерго вже провело перший аукціон із розподілу пропускної спроможності міждержавних мереж для експорту електроенергії до Молдови на день постачання 11 квітня. За результатами аукціону було розподілено 51% (330 із 650 МВт) усієї доступної пропускної спроможності мереж у цьому напрямку серед чотирьох учасників. В Укренерго додали, що з огляду на війну в Україні та пов'язані з цим ризики доступ до міждержавних перетинів розподіляється лише на короткостроковий період на добових аукціонах.

Раніше в Україні з'явилася можливість отримувати аварійну допомогу електроенергією не тільки від сусідніх, а й від інших країн Євросоюзу. Відповідну угоду було підписано із 15 системними операторами європейського енергооб'єднання ENTSO-E. Документ дозволяє Україні звертатися за допомогою у непередбачених ситуаціях, таких як атаки РФ на енергетичну інфраструктуру.