Завантажити ще

МВФ схвалив програму на 15,6 мільярда доларів для України

МВФ схвалив програму на 15,6 мільярда доларів для України
Фото: bin.ua

Виконавча рада Міжнародного валютного фонду схвалила чотирирічну програму фінансування для України на 15,6 мільярда доларів. Про це повідомив президент Володимир Зеленський у своєму Твіттері.

- Я вдячний МВФ та Кристаліні Георгієвій за затвердження нової чотирирічної програми підтримки України на загальну суму 15,6 млрд доларів. Це важлива допомога у нашій боротьбі з російською агресією. Водночас ми підтримуємо українську економіку. І ми йдемо вперед до перемоги! – написав Зеленський.

На рішення МВФ відреагував і прем’єр-міністр Денис Шмигаль. Він наголосив, що схвалена програма допоможе покрити дефіцит у бюджеті України та зберегти макрофінансову стабільність.

- Гарні новини з економічного фронту. Виконавча рада МВФ затвердила для 48-місячної програми розширеного фінансування на 15,6 млрд. Це допоможе профінансувати дефіцит бюджету і зберегти макрофінансову стабільність. Важливе рішення для перемоги та оновлення України, – написав глава Кабміну у своєму Твіттері.

Чотирирічна програма від МВФ Україні передбачає двоетапний підхід. Перша фаза триватиме перші 12-18 місяців - вона має зміцнити фіскальну, цінову та фінансову стабільність за рахунок підтримки мобілізації доходів, відмови від фінансового фінансування та чисте позитивне фінансування від внутрішніх боргових ринків, а також сприяння довгостроковій фінансовій стабільності.

На другому етапі акцент буде зміщений на ширші реформи для зміцнення макроекономічної стабільності, підтримки відновлення та якнайшвидшої реконструкції, а також підвищення стійкості, у тому числі у контексті цілей вступу України до ЄС.

Новини по темі: МВФ МВФ кредит