23 вересня
Завантажити ще

Визнання Raiffeisen Bank спонсором війни не вплине на роботу української "дочки"

Визнання Raiffeisen Bank спонсором війни не вплине на роботу української
Фото: facebook.com/raiffeisen.ua

Внесення австрійського Raiffeisen Bank International до списку міжнародних спонсорів війни не вплине на роботу української "дочки". Про це повідомила пресслужба банку у відповідь на рішення НАЗК.

- Це жодним чином не стосується українського "Райффайзен Банку" як окремої юридичної особи й не позначається на його діяльності, - повідомила пресслужба агентству "Інтерфакс-Україна".

НАЗК внесло австрійську банківську групу Raiffeisen Bank International до переліку міжнародних спонсорів війни за продовження роботи в Росії та визнання так званих «ДНР» та «ЛНР» через своє представництво в РФ. За даними НАЗК, Raiffeisen Bank заплатив до російського бюджету у 2022 році 559 млн євро - це у 4,8 раза більше, ніж за увесь довоєнний рік. Також Raiffeisen надає вигідні умови кредитування російським окупантам (кредитні канікули та пільгові кредити) і називає війну «спеціальною військовою операцією», таким чином підіграючи російській пропаганді.

Наприкінці лютого голова правління "Райффайзен Банк Україна" Олександр Писарук в інтервʼю Forbes розповідав, що Raiffeisen Bank International працює над можливістю виходу із РФ. Після повномасштабного вторгнення банк припинив відносини з клієнтами та роботу грошима, що мають російське та білоруське походження.