Між Україною та Міжнародним валютним фондом було досягнуто згоди щодо чотирирічного пакету фінансування. Він передбачає фінансування на суму близько 15,6 мільярда доларів. Про це повідомляє прес-служба фонду.
- Я радий повідомити, що команда МВФ досягла угоди на рівні персоналу з владою України за 4-річною програмою, яку підтримує МВФ, із запитуваним доступом у розмірі 11,6 млрд СПЗ (близько 15,6 млрд доларів США), або 577 відсотків квоти України. Ця угода підлягає затвердженню Виконавчою радою МВФ, розгляд якої очікується найближчими тижнями, - заявив голова місії Гевін Грей.
За його словами, ця програма допоможе мобілізувати масштабне пільгове фінансування від міжнародних донорів та партнерів України протягом усього терміну дії програми.
- Програма була розроблена відповідно до нової політики Фонду кредитування в умовах надзвичайно високої невизначеності, і очікується, що донори, зокрема країни G7 та ЄС, нададуть жорсткі фінансові гарантії. Очікується поступове відновлення економіки України протягом наступних кварталів, оскільки активність відновлюється після російських атак на енергетичну інфраструктуру, - наголосили у МВФ.
Як зазначено у повідомленні, узгоджена програма передбачає двоетапний підхід. Перша фаза триватиме перші 12-18 місяців - вона має зміцнити фіскальну, цінову та фінансову стабільність за рахунок підтримки мобілізації доходів, відмови від фінансового фінансування та чисте позитивне фінансування від внутрішніх боргових ринків, а також сприяння довгостроковій фінансовій стабільності.
На другому етапі акцент буде зміщений на ширші реформи для зміцнення макроекономічної стабільності, підтримки відновлення та якнайшвидшої реконструкції, а також підвищення стійкості, у тому числі у контексті цілей вступу України до ЄС.