Завантажити ще

МВФ змінив правила, це дозволить схвалити нову кредитну програму для України

МВФ змінив правила, це дозволить схвалити нову кредитну програму для України
Фото: facebook.com/imf

Рада директорів Міжнародного валютного фонду затвердила зміни у політиці фінансових гарантій Фонду. Це рішення дозволить МВФ схвалити нову кредитну програму для України. Про це повідомила прес-служба МВФ.

У документі йдеться про те, що зміни застосовуються в ситуаціях виключно високої невизначеності, пов'язаних з екзогенними потрясіннями, які знаходяться поза контролем влади країни і створюють вищі, ніж зазвичай, ризики. Раніше правила Фонду, розроблені для подолання економічних криз у країнах, не допускали надання неекстренних кредитів країнам, які зіткнулися з великою невизначеністю, наприклад, внаслідок великих воєн або багаторічних стихійних лих, спричинених зміною клімату.

МВФ заявив, що перегляд правил усуне основні бар'єри для таких кредитів, дозволивши офіційним двостороннім кредиторам та донорам надавати попередні гарантії погашення МВФ та списання боргу країні-позичальнику.

Раніше стало відомо, що Міжнародний валютний фонд найближчим часом оголосить про нову чотирирічну програму кредитування України. Сума може становити близько 15 млрд доларів, а перший транш - близько 5 млрд доларів.