Завантажити ще

Цього року херсонських кавунів не буде

Цього року херсонських кавунів не буде
Фото: соцмережі

В Україні цього року не будуть засівати поля на Херсонщині кавунами, оскільки більшість території замінована, а для розмінування потрібен час. Натомість вирощувати ці ягоди будуть в Одеській та Кіровоградській областях. Про це повідомив народний депутат, член комітету ВР з питань аграрної та земельної політики Дмитро Соломчук у коментарі виданню Новини.LIVE.

-  В Херсонській області, на жаль, більшість територій заміновані, поля побиті снарядами, потрібен час для розмінування. Але цибуля, кавуни та дині буде сіяти Одеський регіон, частина Кіровоградської області, - розповів Соломчук.

Окрім того, за словами нардепа, буряк, моркву та картоплю цього року здебільшого садитимуть у Західній та Центральній Україні. То ж без цих необхідних овочів українці не залишаться. Дмитро Соломчук каже, що тепер здебільшого аграрні господарства збільшують свої площі саме під овочі. Метою цього є бажання уникнути дефіциту та імпорту. Як приклад нардеп навів цибулю, ціна на яку злетіла саме через імпортні поставки.

Раніше заступник міністра аграрної політики та продовольства Тарас Висоцький заявив, що через ведення бойових дій чи тимчасову окупацію територій поки що неможливо використати 25% посівної площі України. Загалом очікувана посівна площа всіх категорій господарств на підконтрольній території України під урожай 2023 року має становити 21,8 млн га, що на 6,8 млн га менше за показник 2021 року (28,6 млн га).