20 травня
Завантажити ще

У січні на виплати народним депутатам пішло 19,4 мільйона гривень

У січні на виплати народним депутатам пішло 19,4 мільйона гривень
Фото: rada.gov.ua

У першому місяці 2023 року майже всі депутати Верховної Ради - 396 з 415 - отримали стовідсоткову надбавку до свого посадового окладу за "інтенсивність праці".  Про це йдеться у відповіді апарату Верховної Ради на запит «Української правди». 

Середня виплата на одного депутата за січень 2023 склала 48,8 тисячі гривень. В цю суму входить  оклад, 100%-на надбавка до окладу та варіативні виплати – за почесне звання, за вчений ступінь, кошти за відпустку, лікарняний або службове відрядження.

Найбільші виплати отримали голова парламенту Руслан Стефанчук – 78,9 тисячі гривень та голова комітету ВРУ у закордонних справах Олександр Мережко, який нещодавно балотувався у президенти ПАРЄ – 69,1 тисячі гривень.

Найменші - депутат з групи "Довіра" Валерій Лунченко – 4,9 тисячі гривень і виключений з фракції "Слуга народу" Олександр Дубінський – 5 тисяч гривень.

З тих 19 депутатів, які не отримали надбавку за інтенсивність роботи, 17 у принципі не отримали жодних виплат за січень. Переважно це позбавлені мандатів нардепи від забороненої ОПЗЖ (Ігор Абрамович, Олег Волошин, Тарас Козак, Наталія Королевська, Ренат Кузьмін, Віктор Медведчук, Юрій Солод, позафракційний Андрій Деркач), а також кілька нардепів з інших фракцій та груп, зокрема Лариса Білозір, Олесь Довгий, Ольга Стефанишина.

Ще двоє нардепів - позбавлений мандата від ОПЗЖ Андрій Аксьонов і Сергій Шахов з групи "Довіра" - не отримали зарплату, але отримали компенсацію за невикористану відпустку й відшкодування за відрядження відповідно. 

Сумарно на всі виплати депутатам у січні 2023 року пішло 19,4 мільйона гривень, що майже в два рази більше ніж за аналогічний місяць торік, коли на це з бюджету витратили 10,3 мільйона гривень.

Раніше повідомлялось, що з 1 лютого в Україні змінилися правила нарахування грошових виплат для військовослужбовців та загалом Сил оборони.  Так, військові, які перебувають далеко в тилу, поза зоною бойових дій, і не виконують завдань на сході, півдні чи півночі країни, не отримуватимуть додаткову щомісячну виплату у 30 тисяч гривень. В той же час мінімальну зарплату для працівників ДСНС і поліції, що працюють в тилу, мають підняти до 17,1 тисячі гривень, для військовослужбовців НГУ та ЗСУ – до 20 тисяч гривень.