Завантажити ще

Мінфін: українці виплачуватимуть кредити ЄС протягом 35 років

Мінфін: українці виплачуватимуть кредити ЄС протягом 35 років

У Міністерстві фінансів вважають, що розподіл повернення Україною кредитів, наданих країнами Європейського Союзу, є "цілком рівномірним". Щоб розрахуватися з боргами, нашій країні потрібно 35 років. Про це заявила заступник глави відомства Ольга Зикова в ефірі всеукраїнського телемарафону.

- Сторона ЄС надає такі умови, що термін погашення кредиту становить 35 років, а відсотки замість України покриватимуть наші європейські партнери. Це один із прикладів того, як партнери з розумінням ставляться до боргового навантаження нашої країни, - заявила Зикова.

Також чиновниця зазначила, що до кінця поточного року до українського бюджету надійдуть як кредитні, так і грантові кошти від іноземних партнерів.

- Поки що ми маємо підтверджений комітмент у розмірі близько 10 млрд доларів, який надаватиметься Україні протягом цього року саме у грантовій формі. І, безумовно, ми працюємо над тим, щоб мати схоже співвідношення, як у нас було минулого року, між наданими пільговими кредитами та грантовими коштами, - наголосила заступник міністра.

На початку лютого глава МВФ Крісталіна Георгієва заявила, що МВФ завершить підготовку програми підтримки України. На даному етапі роботи над ним план має схвалити керівництво Фонду.