Array ( [0] => 2829 [1] => 2836 [2] => 2850 [3] => 2860 [4] => 2871 [5] => 2883 [6] => 2890 [7] => 2898 [8] => 2921 ) 1
0
Завантажити ще

Долар проти євро: що чекає на валютні курси у лютому

Долар проти євро: що чекає на валютні курси у лютому
Фото: PublicDomainPictures із сайту Pixabay

У п'ятницю, 3 лютого, долар та євро відкотили трохи назад. У результаті курс долара на готівковому ринку становив 39,67/40,32 грн., євро – 42,78/43,73 грн. На чорному ринку покупці та продавці сходяться на курсі 40,08 грн за долар та 43,46 грн за євро.

Неважко помітити, що різниця між доларом та євро знову зростає, причому на користь європейської валюти. Адже ще влітку ми всі вперше за останні 20 років спостерігали паритет долара і євро, тобто обмінний курс 1:1. Та й восени перспективи євро були дуже песимістичні: експерти не виключали, що падіння євро продовжиться і в результаті курс європейської валюти надовго закріпиться на позначках нижче за американську.

Віру в євро похитнула складна ситуація в Європі, викликана повномасштабною війною в Україні. Міжнародні інвестори взялися активно переводити активи в долари, а ЄС оголосив безпрецедентні санкції проти РФ, розірвавши зв'язки, які напрацьовувалися десятиліттями. У зв'язку з цим Європі довелося пережити енергетичну кризу, яка не додала стабільності євро.

Але, каже економіст Андрій Мартинюк, падіння євро мало і давніші причини, адже слабшати європейська валюта почала як мінімум за півроку до повномасштабної війни в Україні. Причиною цього стали очікування того, що Федеральна резервна система США підвищуватиме процентні ставки швидше та «агресивніше», ніж Європейський центральний банк. Згодом, до речі, так і сталося. Оскільки підвищення ставок центробанками веде до зростання прибутковості державних облігацій, вони стають дуже привабливими для інвесторів. В очікуванні високої прибутковості активи почали поступово перетікати у долари.

Нині ситуація змінилася.

– Євро почав різко зміцнюватися ще у грудні, – каже аналітик Данило Монін. - Основна причина полягає в тому, що ЄЦБ почав підвищувати ставки, а ось ФРС, швидше за все, робитиме це перестане. Тому перетікання спекулятивного капіталу з євро в долар закінчилося і пішов зворотний процес, що й збільшує курс євро.

На думку експерта, у лютому долар залишатиметься стабільним, а от євро щодо долара зміцниться до курсу 1,10-1,11. Отже, підсумував Монін, євро в обмінках до кінця зими коштуватиме 44-45 гривень.