Array ( [0] => 2829 [1] => 2836 [2] => 2850 [3] => 2860 [4] => 2871 [5] => 2883 [6] => 2890 [7] => 2898 [8] => 2921 ) 1
0
Завантажити ще

Знайшли, на чому економити – про урізання виплат військовим

Знайшли, на чому економити – про урізання виплат військовим
Фото: facebook.com/MinistryofDefence.UA

Йде 12-й місяць повномасштабної війни Росії проти України. Очікується, що за місяць-два або до кінця весни РФ спробує зробити новий потужний ривок на лінії фронту. В чому ж запорука нашої майбутньої перемоги? Якщо максимально спростити відповідь на це питання, то складових буде дві: перша – потужна підтримка Заходу у вигляді надання нам зброї і техніки, а також політика санкційного тиску на Кремль, друга – навчені і мотивовані (і йдеться не лише про патріотизм і обов’язок захищати Батьківщину) бійці.

Що ж робить держава, щоб забезпечити ці складові для нашого успіху на полі бою?

20 січня - восьме засідання міністрів оборони у форматі «Рамштайн», на якому Україна отримала сигнал про згоду на формування «танкової коаліції», тобто потенційну згоду більше 10 країн надати нам важкі танки (Leopard, Abrams, Chellenger). У цей же день Уряд ухвалює постанову, яка змінює порядок виплати додаткової винагороди військовослужбовцям з 1 лютого 2023 року.

25 січня – Німеччина офіційно оголосила, що поставить нам танки Leopard та дає згоду іншим країнам на їхній реекспорт в Україну. Це призводить до лавини подібних заяв від інших країн Заходу.

25 січня – міністр оборони України Олексій Рєзніков підписує наказ про внесення змін до порядку виплат грошового забезпечення військовослужбовцям ЗСУ та деяким іншим особам. Якщо ви думаєте, згідно з цим документом наші оборонці будуть отримувати більше, то глибоко помиляєтесь.

Для захисників, які перебувають безпосередньо на лінії зіткнення, не змінюється нічого. Жодних додаткових виплат. Хлопці та дівчата, які за будь-якої погоди (сніг, дощ, спека) перебувають в окопах і під потужною артилерійської зливою дають відсіч ворогу, продовжать отримувати премію в 100 тисяч гривень.

А от особовий склад, який перебуває в органах військового управління, здійснює безпосереднє керівництво підрозділами, які виконують бойові завдання на першій лінії чи лінії зіткнення з ворогом, – отримає в два рази менше. Для таких осіб премія урізається зі 100 тисяч до 50. І є не поодинокі випадки, коли керівництво підрозділів військових частин, які беруть безпосередню участь в бойових діях, перебуває поруч з органами військових управлінь. А оплата різниться вдвічі.

Значна кількість військових, які з 24 лютого 2022 року отримували премію в розмірі 30 тисяч, можуть забути про неї. Це стосується військовослужбовців, які несуть службу в пунктах постійної дислокації: представники «військкоматів», персонал навчальних закладів, штаби органів військового управління, які знаходяться на значній відстані від лінії зіткнення з ворогом.

Не отримає 30 тисяч премії і особовий склад, який перебуває на навчаннях і в навчальних центрах (у тому числі і за кордоном). Приміром, за період навчання з управління тими ж Leopard чи Abrams премій не буде. Військослужбовці можуть розраховувати виключно лише на «грошове забезпечення» (зарплату).

Де логіка?

Ми чекаємо нової масованої агресії з боку Росії і водночас урізаємо виплати військовим? Ми просимо Захід про зброю та техніку, а в цей же час перетрушуємо гаманці захисників країни?

Петиція на сайті президента про підвищення премій військовим (зі 100 тисяч до 150 тисяч, з 30 до 50 тисяч) за рахунок відміни та зняття надбавок народним депутатам заручається підписами 28 тисяч українців, і Володимир Зеленський дає розпорядження пропрацювати таку можливість, але Уряд ухвалює діаметрально протилежне рішення – багатьом знизити розмір премії або взагалі її відмінити. 

Не можна залазити в кишені тих, від кого сьогодні залежить, чи вдасться втримати державу. Владі потрібно вже навчитись прораховувати свої дії та рішення на декілька кроків вперед. Якщо не було можливості виплачувати такі розміри премій, навіщо було оголошувати – 30 тисяч гривень премія всім військовослужбовцям, а 100 тисяч – тим, хто на передовій? Можна було починати з більш скромних виплат. Перебуваючи в стані такої жорстокої війни, якій ще не видко кінця, варто йти лише на збільшення виплат захисникам країни. Такий  би крок суспільство зрозуміло і підтримало, оскільки 96% українців довіряє ЗСУ. А зменшувати доплати…. Вибачте, але це схоже на «зраду».

Сподіваюсь, що рішення Уряду переглянуть. Бо не хочеться на практиці перевіряти одне з правил життя Наполеона Бонапарта: «Народ (влада), який не бажає годувати свою армію, незабаром буде змушений годувати чужу».

Копія наказу Міноборони є у розпорядженні KP.UA. Станом на 30 січня документ ще не опублікуваний на сайті МО.

Новини по темі: Зарплата військові Виплати