Завантажити ще

Нацбанк зберіг облікову ставку та різко погіршив прогноз ВВП

Нацбанк зберіг облікову ставку та різко погіршив прогноз ВВП
Фото: facebook.com/NationalBankOfUkraine

Національний банк України знову зберіг облікову ставку на рівні 25% річних та погіршив прогноз щодо зростання ВВП. Про це повідомляє сайт регулятора.

– З метою повернення інфляції на траєкторію сталого зниження, а також підтримки курсової та макрофінансової стабільності в умовах високого рівня невизначеності правління Національного банку вирішило залишити облікову ставку на рівні 25%, – зазначили у банку.

Крім того, Нацбанк різко погіршив прогноз зростання валового внутрішнього продукту країни у 2023 році – до 0,3% із 4% у попередньому прогнозі. Регулятор пояснив, що це пов'язано з подовженням базового сценарію з повномасштабною війною ще на пів року – до початку 2024 року, а також з подальшим руйнуванням об'єктів критичної інфраструктури. На 2024 рік також погіршено прогноз зростання ВВП з 5,2% до 4,1%, але очікується прискорення зростання економіки до 6,4% у 2025 році.

Облікова ставка – еквівалент вартості грошей в економіці. За цією ставкою НБУ надає кошти комерційним банкам, а ті у свою чергу кредитують фізосіб та юридичних осіб. Підвищення облікової ставки говорить про зростання рівня інфляції та падіння темпів економічного зростання в країні. НБУ тримає ставку на рівні 25% із 2 червня 2022 року. Тоді регулятор вирішив підвищити облікову ставку з 10% одразу до 25%.

Новини по темі: Нацбанк Банки ввп