Завантажити ще

Курс валют: поки що стабільно, але на початку лютого доведеться похвилюватися

Курс валют: поки що стабільно, але на початку лютого доведеться похвилюватися
Фото: Архів "КП"

Курси іноземних валют в Україні поки що демонструють певну стабільність із незначними коливаннями, проте розслаблятися не варто: на початку лютого ситуація може змінитися.

Курс долара у НБУ стабільний уже тиждень – 36,5686 за 1 доларів. У банках курс трохи знизився на копійки, але тримається на рівні 40 грн (купівля) та 40,54 грн (продаж). В обмінниках долар торгується за 40,45 грн (купівля) та 40,55 грн (продаж).

Курс євро в НБУ знизився на 20 копійок за тиждень, але останніми днями тримається стабільно на рівні 39,7629 грн за €1. На готівковому ринку євро купують за 43 грн, продають – за 43,70 грн.

Що може змінитись? Станом на 1 лютого заплановано засідання Федеральної резервної системи (ФРС) США та Європейського центробанку (ЄЦБ). За словами експертів ринку, ймовірне підвищення відсоткових ставок та цін на золото під час цих засідань стане причиною зміцнення євро та долара. Можливо, різниця між купівлею та продажем валют досягне 1-1,2 грн, оскільки фінустанови спробують заробити на таких змінах настроїв, і курс долара на початку лютого може досягти 41 грн, а євро – 44 грн. Тому пересічним українцям варто бути готовим до можливої зміни цифр на обмінниках та не піддаватися паніці та ажіотажу, скидаючи чи закуповуючи великі обсяги валют.