3 лютого
Завантажити ще

В Україні працюють усі атомні електростанції крім Запорізької

В Україні працюють усі атомні електростанції крім Запорізької
Фото: t.me/energoatom_ua

Усі атомні енергоблоки, розташовані на підконтрольній Україні території, працюють на максимальній потужності. Про це йдеться у повідомленні компанії «Енергоатом».

– Сьогодні, 24 січня, 8 блоків українських АЕС на підконтрольній державі території функціонують на максимальній номінальній потужності та забезпечують близько 55% від загального споживання електроенергії в країні. Найбільші обсяги електроенергії генерує Південноукраїнська АЕС, - йдеться у повідомленні компанії.

Один із блоків «Енергоатому» досі перебуває у плановому ремонті, який проводиться раз на чотири роки для забезпечення ядерної та радіаційної безпеки.

Що ж до Запорізької АЕС, то вона продовжує постійно споживати електрику на власні потреби з енергосистеми України. Усі шість енергоблоків ЗАЕС зупинено, загарбники блокують їхнє включення.

Також стало відомо, що Швеція передасть Україні обладнання для відновлення енергосистеми. Як повідомили в "Енергоатомі", обладнання надасть компанія Svenska kraftnät. Швеція вже допомагала Україні - за словами міністра енергетики та промисловості Ебби Буш, її країна передала пакет допомоги для зміцнення протиповітряної оборони для посилення здатності України захищатись від нападу, у тому числі й на енергосистему.