Завантажити ще

"Укренерго": Споживання електроенергії поменшало, але дефіцит залишається значним

Фото: REUTERS

Через потепління українці стали менше споживати електроенергії, але в нашій енергосистемі все ще зберігається значний дефіцит потужності. Про це йдеться у повідомленні "Укренерго".

- Споживання електроенергії прогнозується дещо менше, ніж у середу, через теплу погоду. Але дефіцит потужності в енергосистемі зберігається суттєвий, особливо у вечірні години пік, коли генерація може покрити лише ¾ споживання, - заявили в компанії.

В "Укренерго" зазначили, що дефіцит потужності в енергосистемі триває через пошкодження електростанцій та високовольтних мереж після останньої атаки росіян. Енергетики продовжують працювати над відновленням постраждалих об'єктів.

- Вчора було завершено ремонт автотрансформатора на одній із підстанцій у Дніпровському регіоні. Також відновлено пошкоджену лінію електропередачі, яка з'єднує Запорізьку АЕС з енергосистемою України та забезпечує її живлення, запобігаючи аваріям - йдеться у повідомленні.

У компанії також повідомили, що всім обленерго доведено ліміти споживання на добу. Перевищення лімітів призводить до ризику створення аварійних ситуацій в енергосистемі, а щоб запобігти їм - застосовуються аварійні відключення електрики.