Array ( [0] => 2829 [1] => 2836 [2] => 2850 [3] => 2860 [4] => 2871 [5] => 2883 [6] => 2890 [7] => 2898 [8] => 2921 ) 1
0
12 квiтня
Завантажити ще

У Давосі Україна домовилася про додатковий газ до кінця зими

У Давосі Україна домовилася про додатковий газ до кінця зими
Фото: REUTERS/Arnd Wiegmann

На Всесвітньому економічному форумі в Давосі (Швейцарія) українська делегація провела кілька конструктивних зустрічей із міжнародними організаціями та провідними енергетичними компаніями. За результатами переговорів голова правління НАК «Нафтогаз» Олексій Чернишов повідомив, що Україна отримає допомогу у фінансуванні та резервуванні додаткових обсягів газу.

- Відмінні новини з Давосу – газу вистачить! Домовилися про резервування додаткових обсягів газу, необхідних Україні для завершення цьогорічного опалювального сезону, – зазначив Чернишов. - Маємо такі новини: з Європейським банком реконструкції та розвитку домовилися про механізми фінансування закупівлі необхідних Україні додаткових обсягів газу; з нашими західними партнерами – ЄБРР, Норвегією, США, Німеччиною, Францією, Канадою та Великою Британією про фінансування закупівлі, з провідними нафтогазовими компаніями – про резервування необхідних обсягів.

Раніше повідомлялося, що влітку 2022 року в Кабміні висловлювали занепокоєння з приводу майбутнього опалювального сезону через постійні обстріли енергетичної інфраструктури. Допомогу у забезпеченні України газом тоді запропонувала Норвегія, сьогодні до неї приєдналися й інші європейські держави.