Завантажити ще

Давос: замість російських мільярдерів приїдуть арабські та індійські

Давос: замість російських мільярдерів приїдуть арабські та індійські
Фото: REUTERS/Arnd Wiegmann

У швейцарському Давосі розпочався черговий Всесвітній економічний форум (ВЕФ). Як йдеться на сайті форуму, на ньому лідери держав, авторитетні політики, економісти та бізнесмени світового рівня обговорять основні виклики сьогодення з 16 по 20 січня. Після виходу із трирічної ізоляції при пандемії делегати знову зустрінуться особисто.

Теми: від фінансів до екології

У роботі форуму візьмуть участь понад 2,7 тисячі учасників. Із 52 глав держав та урядів, заявлених на форум цього року, 30 приїдуть із країн Європи. Згідно з опублікованим ВЕФ списком запрошених, на президентському рівні в Давосі будуть представлені, зокрема, Азербайджан, ДРК, Молдова, Республіка Корея, Танзанія, Філіппіни, Швейцарія та ПАР, на рівні глав урядів - Бельгія, Греція, Ірландія, Іспанія, Нідерланди, Туніс та Фінляндія.

Із Пекіна прибуде віцепрем'єр Держради КНР Лю Хе. Американську делегацію очолює спецпредставник президента США з питань клімату Джон Керрі. На форумі виступить Генеральний секретар ООН Антоніу Гутерріш, заявлені також глави МВФ, СОТ, ВООЗ, НАТО та кількох інших структур.

Тема цьогорічного форуму – співпраця у роз'єднаному світі. Порядок денний включає широкий спектр проблем - від фінансів та енергетики до безпеки та екології. Згідно з опублікованою напередодні форуму доповіддю ВЕФ про глобальні ризики, у найближчі два роки основну небезпеку становитиме криза зростання вартості життя.

На другому місці значаться природні катастрофи та екстремальні погодні явища, на третьому – геоекономічна конфронтація. Щодо прогнозу на найближчі 10 років, то основними ризиками експерти назвали провал зусиль щодо пом'якшення зміни клімату та спроб адаптуватися до зміни клімату.

На третьому місці – природні катастрофи та екстремальні погодні явища. Обговоренню цієї доповіді на порядку денному форуму присвячено спеціальну сесію.

Росіяни стали небажаними на форумі

Особливістю цього Давосу буде те, що в ньому абсолютно не буде представників Росії – їх просто не запросили. Вони стали небажаними гостями через повномасштабне вторгнення Росії до України.

"Нещодавно російські мільярдери були невід'ємною частиною Давосу. Цього року їх не буде. Війна проти України фактично вигнала олігархів із щорічної зустрічі капіталістичних еліт", - повідомляє агентство Bloomberg.

На бізнесменів з Китаю також не очікують, тому що країна переживає різкий сплеск захворюваності на COVID-19 і падіння фондового ринку, через що багаті китайці лише торік втратили понад 224 млрд доларів.

Натомість збільшується кількість мільярдерів із Перської затоки, регіону, який знову збільшує свої доходи завдяки зростаючим цінам на нафту. Зазначається, що від Індії до Давосу приїдуть 13 мільярдерів.

Американці, як завжди, сформували найбільшу групу: від них - 33 мільярдери, включаючи корпоративних титанів, які пропустили минулорічний захід, який було перенесено на травень. Волл-стріт, зокрема, буде добре представлена, серед запрошених – головний виконавчий директор JPMorgan Chase & Co. Джеймі Дімон, Ларрі Фінк із BlackRock Inc. та Стів Шварцман з Blackstone Inc.

У доповіді Давосу Україна згадується 31 раз

Очікується приїзд до Давосу делегації з України. Нашу країну представлятимуть перший віцепрем'єр-міністр України-міністр економічного розвитку та торгівлі Юлія Свириденко, віцепрем'єр-міністр-міністр цифрової трансформації України Михайло Федоров, міністр культури та інформаційної політики України Олександр Ткаченко, мер Києва Віталій Кличко та низка інших мерів українських міст й інші високопосадовці.

Очікується, що Давос 2023 року пройде під знаком України. В аналітичному звіті The Global Risks Report 2023, підготовленому організаторами Давосу, війна в Україні згадується 31 раз. А російсько-український конфлікт майже офіційно визнано другим за масштабом чинником ризику для світової економіки.

Україна хоче нагадати світовій спільноті, що саме їй потрібно для переможного результату у війні. Зокрема, про величезний внесок нашої країни у глобальну продовольчу безпеку. Про постійні атаки на енергетичну інфраструктуру і про те, яка підтримка потрібна терміново. Київ хоче привернути увагу до героїчних захисників, героїв волонтерства та представників України у гуманітарному світі.

«Цього року плануємо ще масштабніше представити Україну в Давосі під час форуму. Минулого року ми мали позитивний досвід з Russian War Crimes House, який розмістили у приміщенні, де щороку був рашистський дім. Цього року орендували велику будівлю, де у партнерстві з ОПУ зробимо багатофункціональну платформу, яка вмістить і виставку, і панельні дискусії», – повідомили у Фонді Віктора Пінчука, який щороку влаштовує у Давосі Український дім. Цього разу він відкриється за адресою Promenade 59, Давос 16 січня з 17:00 і працюватиме до 19 січня до 22:00.

Організатори анонсували, що на відкритті гостей привітають американський астронавт Скотт Келлі, українська тенісистка Еліна Світоліна та футболіст Андрій Шевченко (з відеозв'язку). Потім Фонд Віктора Пінчука та PinchukArtCentre у співпраці з Офісом президента України представлять проєкт Ukraine is You.

Організатори наголошують, що гості проєкту Ukraine is You зможуть на мить відчути себе українцями та отримати досвід спільного переживання моментів сили українців, здатних відстоювати власну свободу всупереч стражданням, які зазнали та продовжують зазнавати багато українців під час російської агресії.