29 травня
Завантажити ще

Український експорт до Євросоюзу перевищив довоєнний рівень на 4,2%

Український експорт до Євросоюзу перевищив довоєнний рівень на 4,2%
Фото: facebook.com/yulia.svyrydenko

За підсумками 2022 року експорт українських товарів до країн Євросоюзу зріс на 4,2% порівняно з минулим. Він становить близько 28 млрд доларів. Про це повідомляє Мінекономіки.

- Це надзвичайно важливо через диверсифікацію логістичних маршрутів – а саме таке завдання ми ставимо на майбутнє... Україна розширюватиме сухопутні транспортні коридори та експорт до ЄС і, відповідно, менше залежатиме від морського експорту навіть після розблокування та повернення всіх портів. І, безумовно, це важливо з огляду на подальшу економічну інтеграцію на ринки ЄС, залучення України до європейських ланцюжків доданої вартості, - зазначила перший віцепрем'єр-міністр - міністр економіки України Юлія Свириденко.

За інформацією відомства, зростання експорту до ЄС стало можливим, зокрема, завдяки відкриттю європейських ринків для українських товарів (тимчасова, терміном на рік, лібералізація торгівлі, економічний безвіз), ініціативі ЄС "Шляхи солідарності", митному безвізу, транспортному безвізу тощо. Також експорт зріс завдяки заходам підтримки української економіки: лібералізація податків, дерегулювання, підтримка виробників, страхування експорту за допомогою інструментів ЕКА.

У Мінекономіки вважають, що динаміка показників зовнішньої торгівлі України у 2023 році формуватиметься у напрямі поступової компенсації втрат, завданих у 2022 році. У відомстві зазначають, що бюджет на 2023 рік передбачає зростання експорту товарів та послуг на 7,2%.